Krzysztof Nowakowski

Ukończył PSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach w klasie perkusji Romana Gawlika (muzyk NOSPR w Katowicach). Następnie doskonalił umiejętności na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wibrafonu Bernarda Maseli - czołowego wibrafonisty europejskiej sceny jazzowej. Jako młody perkusista miał na swoim koncie występy z chórem "Camerata Silesia" w kraju i zagranicą m. in. "Warszawskie Spotkania Muzyczne" (1993) oraz "Compositionen 93" w Berlinie pod kierownictwem Witolda Szalonka. Ma również na swoim koncie szereg koncertów solistycznych m. in.: "Dni Muzyki Ryszarda Bukowskiego" (1995) oraz "71 Śląska Trybuna Kompozytorów" (1995). Finalista Bielskiej Zadymki Jazzowej (2001). Współpracował z Teatrem Muzycznym ,,Capitol" we Wrocławiu uczestnicząc w przedstawieniach: "West Side Story" Leonarda Bernsteina "Scat" Leszka Możdżera oraz orkiestrą kameralną "AUKSO" - koncerty na festiwalach "Warszawska Jesień", "Festiwal Czterech Kultur" (Łodź), "Festiwal Muzyki Współczesnej" we Wrocławiu, "Festiwal Muzyczny" w Łańcucie. Współpracuje również z Justyną Steczkowską, Pawłem Steczkowskim, Pawłem Bączkowskim, "Tres Jazz", Michałem Czachowskim ("Viva Flamenco" oraz ,,Indialucia"). Jest współtwórcą projektów muzycznych "QuiTango" (muzyka argentyńska), "3-D" (trio perkusyjne) oraz "Formation-IN" (trio jazzowe).

Nagrane Płyty

1.  Płyta z zespołem Lean Back "10 plus 1" wytwórnia MR Records
  2. Płyta z zespołem Lean Back "Kolędy" wytwórnia MR Records
  3. Płyta z zespołem Tres Jazz "The Shape of the Melody"