Seminarium „Człowiek w kosmosie”

Kończący się właśnie rok 2009 był ogłoszony Rokiem Astronomii. Z tej okazji wszystkich Odkrywców (kl. I –III) Uniwersytetu Śląskiego Dzieci zapraszamy w podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną w dniu 12.12.2009r.

(Poszukiwacze i Młodzi Naukowcy zaproszeni są w tę samą podróż 9.01.2010r.)

Kino Orange IMAX pomoże Wam poznać szczegóły życia i pracy w kosmosie. Zasiądziecie do wspólnych posiłków z załogą, podejrzycie śpiących astronautów i zobaczycie, co dla nich znaczy stan nieważkości i jak potrafią się nią cieszyć. Wraz z kosmonautami okrążycie kulę ziemską i podziwiać będziecie spektakularny widok naszej planety.

W ramach Warsztatów zaproponujemy Odkrywcom kilka pomysłów do własnoręcznego wykonania w domu. Dowiecie się m.in. jak zbudować swoją własną rakietę o napędzie nożnym i sporym zasięgu! Uważnie przyjrzymy się też, jak spada piórko i młotek na Ziemi a jak to wygląda na Księżycu. Zobaczymy, jak można wykorzystać bezwładność i powiemy co to jest stan nieważkości.

Odkrywcy zostaną podzieleni na dwie grupy – pierwsza grupa zacznie o godz. 9.00 od projekcji filmu. W tym czasie grupa druga będzie miała swoje 45-cio minutowe Warsztaty. O godz. 10.00 nastąpi zamiana grup.

Całkowity czas trwania Seminarium: 1h 45min (9.00 – 10.45). Wykład dla Odkrywców „Kolorowy świat instrumentów perkusyjnych” rozpocznie się 12.12.2009r. o godz. 11.15.