Audiodeskrypcja w zapisie fonetycznym - konkurs

W nauce języka obcego bardzo ważna jest transkrypcja fonetyczna. Grupa studentów UŚD zapoznała się z podstawowymi symbolami fonetycznymi języka angielskiego w Zawoi. Ponadto w ramach zajęć wprowadzono zasady audiodeskrypcji czyli opis słowny obrazu.

W związku faktem iż rok 2013 jest rokiem Osób Niepełnosprawnych, Kolegium Naukowe UŚD zaprasza wszystkich studentów UŚD do udziału w konkursie na wykonanie symboli fonetycznych języka angielskiego. Osoby zainteresowane wybierają tylko samogłoski, dwugłoski lub spółgłoski.

Alfabet fonetyczny

Technika wykonania powinna być oparta na wykorzystaniu materiałów, które ułatwiają odczytanie symboli osobie z dysfunkcją wzroku np. plastelina, sznurek, koraliki, bibułka, itp. Wielkość symboli dowolna.

Przykładowe prace wykonane przez studentów w czasie pobytu w Zawoi można zobaczyć w galerii zdjęć.

Podpisane prace prosimy przynieść na pierwsze zajęcia w nowym semestrze.