Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż z nowym semestrem swoją działalność rozpoczyna Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Chór będzie występował podczas wielu znakomitych uroczystości, prezentując hymn UŚD oraz rozpoznawalny repertuar dziecięcy. W związku z tym pragniemy zaprosić wszystkich studentów UŚD, niezależnie od wieku, którzy kochają śpiewać do udziału w naszym chórze.

Aby zostać członkiem chóru należy zapisać się do uczestnictwa w przesłuchaniach. Będzie to możliwe poprzez logowanie na zajęcia na naszej stronie internetowej. Przesłuchania, które odbywać się będą od 27 marca skierowane są dla wszystkich studentów UŚD, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i rozwijać swoje umiejętności muzyczne. Przesłuchanie prowadzone przez panią dyrygent Agatę Musioł przeprowadzone zostanie przy podziale na niewielkie grupy w formie zabawy muzycznej.

W wyniku naboru wyłonione zostaną dwie sekcje: chór i grupa umuzykalniająca (przeznaczona do przygotowywania dzieci do wstąpienia w szeregi chóru). Próby odbywać się będą dwa razy w miesiącu na terenie UŚ. Serdecznie prosimy zapisywać wszystkie chętne dzieci na przesłuchania do 25 marca 2010 r., pozwoli to ustalić dokładne godziny przesłuchań.&