Dzień Australijski

Drodzy Studenci, szanowni Rodzice!

Pewnie już zauważyliście, że ostatnio tematyka wykładów, seminariów, konkursów związana jest z najmniejszym kontynentem świata - z Australią. Nic nie dzieje się bez przyczyny: z wizytą w ojczystym kraju – Polsce, przebywa obecnie, zaprzyjaźniona z Uniwersytetem Śląskim Dzieci, rodzina Państwa Polgar, mieszkająca już od kilku lat w Australii. Pełni entuzjazmu, energii i chęci podzielenia się z Wami swoją wiedzą, rodzinnie zgodzili się przygotować dla Was specjalne zajęcia.

Tak więc, aby przybliżyć Wam kontynent australijski, ludzi tam żyjących, ich kulturę i sztukę zapraszamy wszystkich Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców oraz Ekspertów na

„Dzień Australijski w Uniwersytecie Śląskim Dzieci”.

W dniu 10 maja 2014 roku od godziny 10:00 do godziny 13:00 w holu Instytutu Fizyki organizowane będą specjalnie dla Was australijskie warsztaty, gry i zabawy. Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, zaplanujcie wizytę w „Australii” przed lub po wykładzie czy między zajęciami.
W programie:

• Gry i zabawy muzyczne i plastyczne związane z Australią prowadzone przez naszych wspaniałych animatorów z „NianiaNet”.
  • Projekcja filmu o Australii, nagranego przez naszych Przyjaciół, podczas ich podróży po kontynencie. Projekcji towarzyszy aborygeńska muzyka. O szczegóły będzie można zapytać naszych gości.
  • „Szkoła wśród kangurów” - krótkie opowiadanie z życia ucznia w Australii. Obraz australijskiej szkoły, kto? co? gdzie? i jak? nakreśli Wam ten, który w życiu ucznia uczestniczy każdego dnia - Piotruś. Na spotkanie z Piotrusiem zapraszamy o godz. 10:00 i o godz. 12:00 na stanowisku w holu. Przy kwadratowym stole będziecie mogli zadawać nurtujące Was pytania o szkołę oraz dyskutować nad dobrymi i złymi stronami uczenia się.
  • Wystawa prac plastycznych naszych studentów pt: „Australia w moich oczach”. Komisja konkursowa, w skład której wejdą nasi Przyjaciele z Australii oraz Dziekan UŚD wybierze najlepsze prace w każdej grupie. Wręczenie nagród odbędzie się po wykładzie każdej z grup.

Zapraszamy wszystkich na wspólną podróż po Australii z Uniwersytetem Śląskim Dzieci!