Mistrzostwa Uniwersytetu Śląskiego Dzieci Modeli Halowych rozstrzygnięte!

w sobotę 15 czerwca 2019 r. odbyły się seminaria modelarstwa lotniczego grupy twórczej Eskadra. Podczas ostatnich zajęć w tym semestrze wykonaliście modele samolotu FNs (styropianowe), a następnie uczestniczyliście w oblatywaniu przygotowanych samolotów.

Wszystkie wykonane wcześniej zadania stanowiły wstęp do Waszego udziału
w Mistrzostwach Uniwersytetu Śląskiego Dzieci Modeli Halowych.

Mistrzostwa odbyły się w Auli im. W. Pańki, w Instytucie Matematyki UŚ i wywołały mnóstwo pozytywnych emocji oraz szczery doping dla uczestników lotniczych zmagań. Każdy zawodnik otrzymał szansę trzykrotnego wykonania lotu, których łączny czas trwania decydował o uplasowaniu się na liście zwycięzców.

Czas oddanego lotu każdego z modeli oceniało Jury powołane z członków Kolegium Naukowego UŚD oraz instruktor modelarstwa lotniczego Pani Mariola Pomorska.

Zwycięzcy Mistrzostw Uniwersytetu Śląskiego Dzieci Modeli Halowych uhonorowani zostali nagrodami!

Laureaci lotniczych zmagań:

I miejsce – Szymon Cygan

II miejsce – Aleksander Olszowski

III miejsce – Paweł Holona

IV miejsce - Maciej Mela

V miejsce – Miron Kubera.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i imponujących wyników lotów!

Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci