Ogłaszamy konkurs „Zwierzę, które nie istnieje”!

ikonka chłopczyk z farbami

Drodzy Studenci!

wraz z przyjaciółmi z zaprzyjaźnionej jednostki Uniwersytetu Otwartego Unibot zapraszamy Was do wspólnej przygody.

Przeniesiemy się do świata zwierząt – zarówno tych małych jak dużych, z futrem, łuskami i płetwami… będzie można rozmarzyć się o tym, jak jedzą, oddychają, chodzą, myślą, czy latają…

Projekt, do którego Was zapraszamy, będzie polegał na narysowaniu „zwierzęcia, które nie istnieje”. Dajemy pełną swobodę i możliwość stworzenia bardzo dziwnych istot. Wszystkie znane meduzy, płaszczki, ropuchy, pasikoniki, dinozaury, ośmiornice, czy tygrysy to nic przy tym, co stworzy Wasza wyobraźnia i co wyjdzie spod Waszych rąk . Zupełnie nic nie będzie ograniczało Waszej twórczości! Tu nie ma granic, jak takie zwierzę może wyglądać – czy dodatkowe oczy mogą być na ogonie ? Mogą! Czy w brzuchu może być osobne miejsce na trawienie tego, co nie smakuje? Może! Czy na łapkach mogą być ogródki dla pchełek? Mogą! Po prostu możecie zaskoczyć nas czym zechcecie.

Spośród Waszych prac wybierzemy najciekawsze, najbardziej intrygujące, zabawne i fantazyjne zwierzę - które nie istnieje! W ciągu najbliższego roku postaramy się, aby wyróżnione wyniki Waszej kreatywności zostały opublikowane w postaci książki, będącej zbiorem twórczości najmłodszego pokolenia.

Poniżej kilka wskazówek:

1. Na kartce A4, narysuj „zwierzę, które nie istnieje”.
  2. Jeśli chcesz – możesz pokolorować swojego „zwierzaka”.
  3. Arkusz z Twoim zwierzęciem przynieś na zajęcia 15 lutego br.
  4. Jeśli bardzo chcesz – możesz stworzyć kilka prac – maksymalnie 3.

Na odwrocie prosimy zamieścić poniższe informacje:

Nazwę narysowanego zwierzaka
Imię, nazwisko i wiek autora rysunku oraz grupę
Imię i nazwisko rodzica/opiekuna:
Nr tel. do rodzica/opiekuna:
Adres e-mail do rodzica/opiekuna:

Na przykład:

Zwierzę: Trupawka niedoćmawa, a może Krzesławka Dręczypupa? Mordelia wyżwawka, Tryblas druzgotek, czy Wszechjadek bylepas? (autor Stanisław Lem).
Jan Kowalski, lat 7, Odkrywcy.