POMAGAM DZIECIOM W AFRYCE

Szanowni Państwo,

już kolejny raz organizuję akcję niesienia pomocy dzieciom z biednych krajów. Tym razem pragnę dotrzeć do Afryki – do ludu Masajów żyjących w Amboseli oraz na wyspie Wasini. Myślą przewodnią jest pozyskanie przyborów szkolnych oraz używanego sprzętu komputerowego. Celem akcji jest wyposażenie dwóch szkół w potrzebne akcesoria oraz nauczenie tamtejszych dzieci podstawowych umiejętności korzystania z komputera.

Dzięki temu, dzieci te będą mogły w niedalekiej przyszłości otrzymać szansę na pracę w parkach narodowych, do których ludzie z całego świata jeżdżą na safari. Obecnie pracuje tam „biały człowiek”. Kenijskie dzieci uczą się języka angielskiego i mają w tym obszarze duże sukcesy - niestety znajomość języka obecnie wykorzystują tylko do żebractwa.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc i udział w akcji:

POMAGAM DZIECIOM W AFRYCE

Wyjeżdżam do Afryki 12 grudnia 2013 roku, by osobiście zainstalować solary fotowoltaiczne do uzyskania energii elektrycznej i „mini” pracownię komputerową. Mój pobytu wśród uczniów szkół będzie filmowany. Wszyscy z Państwa, którzy zechcą pomóc, będą mieli dowód, iż udzielona pomoc dotarła do osób bardzo potrzebujących. Po zainstalowaniu sprzętu komputerowego i Internetu planuję, iż dzieci z Polski będą mogły mieć e-mailowy kontakt z dziećmi ze szkoły w Amboseli i wyspy Wasini. W akcji aktywny udział bierze Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach. Rada Rodziców Przedszkola objęła nadzór i kontrolę nad finansami oraz prowadzi obsługę konta bankowego.

Tytułem (dopisek) – Pomagam Dzieciom w Afryce
Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi,
ul. Hubala 7, 43 – 100 Tychy

Za każdą pomoc z góry składam serdeczne słowa podziękowania.

Dnia 16 listopada 2013 przed każdym wykładem i seminariami będzie zorganizowana zbiórka przyborów szkolnych. Nasi studenci mogą pomóc swoim kolegom w Afryce przekazując im m. in. kredki, długopisy, farbki, ołówki, temperówki, gumki do gumowania, nożyczki oraz artykuły papiernicze. Jeśli to możliwe, prosimy Państwa o pomoc w pozyskaniu używanych laptopów. Będzie także możliwość zakupienia (wpłacając na konto bankowe) okolicznościowego kubeczka, laleczek uszytych przez studentki Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego oraz pamiątkowych dekoracji wykonanych metodą decoupage.

W holu Instytutu Fizyki będzie można nabyć cegiełki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Za zgodą Marszałka Województwa Śląskiego (Decyzja nr 941.GM/2013) przeprowadzimy publiczną zbiórkę funduszy, w której pomogą nam uczniowie klas mundurowych:

• klasa mundurowa – ochrona przeciwpożarowa
  • klasa mundurowa – policyjna
  • klasa mundurowa – wojskowa

z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.
Dzięki funduszom zebranym podczas akcji, możliwe będzie zakupienie pomocy dydaktycznych.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!