Przenosimy się do Internetu ! Zapraszamy na wykłady oraz do udziału w cyklu Eksperyment!

Szanowni Państwo,

obecna trudna dla wszystkich sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce i na świecie, radykalnie zmieniła sposób naszego codziennego funkcjonowania. Ze zrozumieniem, cierpliwością i troską o innych, przyjmujemy zasady, informacje oraz wszelkie regulacje, które zminimalizują ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się choroby.

Pragniemy jednak, aby czas pozostania w domu nie był czasem zawieszenia, lecz stał się okazją do rozbudzania aktywności intelektualnej oraz ciekawości poznawczej, w nieco zmienionej formule.

W związku z tym, przenosimy nasze działania do Internetu i wznawiamy aktywność  Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w formie elektronicznej, korzystając z naszej strony, a także za pośrednictwem portali społecznościowych FB i YouTube!

Zapraszamy Was Drodzy Studenci do udziału w wykładach, seminariach, warsztatach, konkursach oraz innych propozycjach, o których informacje zamieszczać będziemy na naszej stronie i FB, a także przesyłać je biuletynem informacyjnym.

Już w sobotę 28 marca 2020 r. zaprosimy Was do udziału w planowanych wykładach dla Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców oraz Ekspertów. W następnych terminach zaprosimy Was również na zdalnie prowadzone seminaria i warsztaty.

Zapraszamy także Rodziców do śledzenia wykładów dedykowanych, których emisję rozpoczniemy również od najbliższej soboty.

Szczegółowy wykaz wykładów oraz linki do nich prześlemy kolejnym biuletynem.

Niezwykłą atrakcją w bieżącym semestrze będą także cykliczne spotkania z nauką – „Eksperyment”, podczas których zdradzimy Wam tajniki wybranych doświadczeń fizycznych i nie tylko!

W ramach cyklu „Eksperyment” naszym gościem specjalnym będzie Redaktor Wiktor Niedzicki - popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki, autor ponad 900 programów telewizyjnych oraz licznych artykułów promujących naukę!

Co tydzień, w każdą sobotę będziemy oferowali kolejne odcinki, zachęcając Was do wykonania samodzielnie prezentowanych eksperymentów, a następnie do przesłania do nas  zdjęć z Waszych eksperymentów i napisania listów z wyjaśnieniem, jak ten eksperyment działa…

Gorąco zachęcamy do aktywności i życzymy doskonałej zabawy z nauką!