SZKOŁA POD BAOBABEM

Drodzy Studenci UŚD
Dziekan UŚD – dr Jerzy Jarosz
Kolegium Naukowe UŚD

Pragnę serdecznie podziękować całej Społeczności Uniwersytetu Śląskiego Dzieci za szczególnie aktywne włączenie się do akcji: „Szkoła pod Baobabem”.

Styczniowa wyprawa miała na celu dostarczenie do szkół w Amboseli oraz na wyspę Wasini przyborów szkolnych – kredek, ołówków, długopisów, kleju, nożyczek, gumek do gumowania, farb, środków czystości – szczoteczki do zębów, pasty oraz ubrań dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat – dziecięce spodnie i koszulki. Doposażono placówki w kolejny sprzęt komputerowy – głównie używane laptopy. Dostarczono żywność – ryż, makaron oraz proste narzędzia
w postaci młotków, siekier i gwoździ, które pomogą w dokonywaniu prostych napraw. Społeczność Masajów otrzymała również rower, który w poważnym stopniu umożliwi transport nauczycieli w obrębie działań pedagogicznych na rozległym terenie Parku Narodowego Amboseli.
Przekazano środki finansowe na wykonanie uczniowskich ławek do dwóch klas szkolnych.
Pragnę serdecznie podziękować za okazaną bezinteresowną pomoc i życzliwość.
Wasza postawa jest przejawem szczególnej empatii i szlachetności, o którą w dzisiejszych czasach coraz trudniej.
Dziękując, pozwalam sobie liczyć na Waszą dalszą przychylność.

Wraz z pozdrowieniami przesyłam wyrazy szacunku

dr Anna Watoła
Uniwersytet Śląski