SZKOŁA POD BAOBABEM - zbiórka artykułów szkolnych

Drodzy Studenci Uniwersytetu Śląskiego Dzieci,
Szanowni Rodzice

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, czas pełen radości i miłości, otrzymywania prezentów i dzielenia się z innymi. Każdy z Was z pewnością uwielbia prezenty, z niecierpliwością na nie czeka i cieszy się, gdy znajduje je pod choinką.

Nie mniejszą radość daje również ofiarowywanie prezentów innym: rodzicom, rodzeństwu, dziadkom czy przyjaciołom. W ten magiczny czas chcielibyśmy aby każdy z Was poczuł tą radość i stał się Świętym Mikołajem, który przyniesie prezenty dzieciom mieszkającym na wyspie Oceanu Indyjskiego – Wasini oraz w wiosce Masajów w Amboseli.
Jeśli macie dodatkowe pudełko kredek, farb, mazaków, kilka długopisów, ołówków, gumek czy nożyczek prosimy przynieście je

12 grudnia 2015 lub 23 stycznia 2016,

na zajęcia Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Dzieci z wyspy Wasini i wioski Amboseli marzą również o szczoteczkach i pastach do zębów. Drodzy Poszukiwacze i Odkrywcy jeśli po wakacjach Wasze spodnie (długie czy krótkie), koszulki (z krótkim czy długim rękawem) stały się dla Was już zbyt małe możecie ofiarować je innym.
Swoje marzenia mają również dorośli. Marzeniem nauczycieli z wioski Amboseli i wyspy Wasini jest używany rower, by mogli bezpiecznie i szybko dotrzeć do odległych masajskich szkół oraz używany laptop, który mogliby wykorzystać podczas lekcji.
Naszej sobotniej akcji pod hasłem:

„SZKOŁA POD BAOBABEM”

patronuje pani dr Anna Watoła, która jest wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego, prowadzi także zajęcia dla naszego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Z pewnością wszyscy ją znacie. W ubiegłym roku wspólnie przeprowadziliśmy akcję: „Pomagam Dzieciom w Afryce”. List intencyjny pani dr Anny Watoły dotyczący obecnej akcji dołączamy do naszego ogłoszenia. Na początku stycznia 2016 oraz pod koniec lutego 2016 pani Ania odwiedzi wyspę Wasini i wioskę Amboseli. Jako Pani Mikołajowa dostarczy dzieciom ofiarowane przez Was prezenty a po powrocie opowie nam o wszystkim podczas specjalnych wykładów w letnim semestrze.

List intencyjny od dr Anny Watoły.

Zapraszamy do udziału w akcji!