Uniwersytet Śląski Dzieci na Silesia Bazaar Kids 8!

Szanowni Państwo,

w niedzielę 14 kwietnia, w przestrzeniach wystawienniczych Stadionu Śląskiego, odbyła się 8. edycja targów Silesia Bazaar Kids. Targi mody i dizajnu dziecięcego połączone z warsztatami, pokazami, prelekcjami oraz spotkaniami z ciekawymi ludźmi są największym wydarzeniem tego typu w regionie. Podczas tego interesującego wydarzenia nie zabrakło także naszej obecności!

W Strefie Rodzin zorganizowanej przez portal SilesiaDzieci.pl wraz z publicznością budowaliśmy rakiety, doświadczając możliwości sprężonego powietrza, w konkursie na najdalej lecącą rakietę. Przybliżaliśmy tajniki elektrostatyki przeprowadzając elektryzujące eksperymenty i sprawdzając wszechstronnie działanie fundamentalnego prawa Coulomba, nie pozostawiając w rezultacie żadnego z ciał obojętnym.

Podczas Silesia Bazaar Kids zwiedzający mogli również doskonalić swoje zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i plastyczną, uczestnicząc w inspirujących i barwnych warsztatach origami. Wielkim sukcesem stał się także pokaz mody w wykonaniu studentek Laboratorium Ekspresji Dziecięcej oraz Małej Akademii Teatru i Tańca Flooreski. Gościnnie wystąpiły również dzieci z zespołu tańca nowoczesnego Impresja z PMDK w Będzinie. Nasze modelki zaprezentowały kolorowe, wygodne, sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu dzieci i młodzieży kolekcje ubiorów oraz dodatków, zaprojektowanych przez wystawców obecnych na targach.

Serdecznie gratulujemy naszym Studentkom artystycznych sukcesów w modelingu!

Dziękujemy Rodzicom, Babciom, Dziadkom oraz wszystkim Bliskim i Przyjaciołom, którzy wspierali Dzieci i Młodzież w tym niecodziennym wydarzeniu!

Fotograficzną relację z Silesia Bazaar Kids 8 znajdziecie w zakładkach MATT Flooreski” oraz „Zajęcia inne niż wszystkie”.

Relacja medialna z wydarzenia dostępna jest poniżej:

Kolegium Naukowe UŚD