Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019

Szanowni Państwo,

15 czerwca w przestrzeniach Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego miało miejsce uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

Podczas ostatnich, tegorocznych wykładów podsumowaliśmy Waszą pracę, zaangażowanie oraz osiągnięcia edukacyjne.

Certyfikatami uhonorowani zostali studenci z grupy Ekspertów, którzy zakończyli wieloletnią, naukową przygodę z naszym Uniwersytetem oraz studenci z grup Poszukiwaczy, Odkrywców i Młodych Naukowców, rozpoczynający w nadchodzącym roku akademickim naukę na wyższym stopniu kształcenia.

Serdecznie gratulujemy Wam postawy godnej naśladownictwa w dążeniu do osiągania wielu naukowych sukcesów!

Dziękujemy Waszym Rodzicom, Bliskim i Przyjaciołom za współpracę i życzliwe wsparcie działań edukacyjnych społeczności akademickiej w mijającym roku akademickim!

Prosimy, aby podczas wakacyjnego wypoczynku nie umknęła Wam tematyka prac semestralnych, ogłoszona podczas ostatniego w mijającym roku akademickim wykładu.

Poszukiwacze:

Chcemy Was zachęcić do utrwalenia wspomnień ze słonecznego lata, zatrzymania się na chwilę nad tym, co przyniosą Wam tegoroczne wyjazdy, co Wam najbardziej utkwi w pamięci i rozbudzi emocje -  stwórzcie wyjątkową pocztówkę ze swoich wakacji! Do jej zrobienia potrzebne będą: duży, prostokątny kawałek tektury lub kolorowego bloku technicznego o formacie A4. Pocztówka może być rysowana, wyklejana, malowana lub „trójwymiarowa” – jeśli przykleicie do niej skarby przywiezione z wakacji np. muszelki, kamyczki, szyszki. Nie zapomnijcie wkleić na nią swoich wakacyjnych zdjęć!

Na początku jesieni cudownie będzie wrócić do Waszych wakacyjnych wspomnień!

Odkrywcy:

Kochani,
letni semestr zajęć za nami. Spędziliśmy go miło i pożytecznie, uczestnicząc w wykładach, seminariach i laboratoriach. Teraz nadeszła pora by wykorzystać zdobyte na zajęciach wiadomości. Przed Wami czas wakacji. Będziecie wędrować po Polsce lub innych krajach kolorowymi ścieżkami przyrody. Może spotkacie  na swoich drogach niesamowite zwierzęta, rośliny czy ciekawe elementy przyrody nieożywionej (np. samotne skałki, źródła lub wodospady).  Nie przegapcie tego! Zróbcie zdjęcie i przyślijcie je do dziekanatu lub przynieście ze sobą na pierwszy wykład w kolejnym roku akademickim 2019-2020.

Życzymy powodzenia w „łapaniu przyrody”.

Młodzi Naukowcy:

Jak na naukowców przystało napiszcie w 5 -10 zdaniach jakie wiadomości najbardziej utkwiły Wam w pamięci, które z nich wzbogaciły Waszą wiedzę na ulubiony temat, które Was zaskoczyły, a które rozbawiły. Co i w jaki sposób wzbudziło Waszą ciekawość?
Podzielcie się z nami Waszą nowo zdobytą wiedzą.

Eksperci:

Drodzy Eksperci,

zakończyliśmy drugi, letni semestr zajęć w Uniwersytecie Śląskim Dzieci. Prosimy zatem o przygotowanie pracy semestralnej dotyczącej zajęć, w których uczestniczyliście. Cieszymy się, że szczególnie licznie uczestniczyliście w ostatnim wykładzie pt. "Zakodowany przekaz". Prosimy zatem o przygotowanie pracy w formacie A4, która będzie zakodowanym opisem zajęć, które Was najbardziej zainteresowały, poruszyły, zainspirowały w minionym semestrze. Na odwrocie pracy koniecznie wyjaśnijcie słowami, co zawiera Wasz kod! Przed Wami wakacje i zasłużony odpoczynek. Odpoczynek tym mocniej zasłużony, jeśli byliście ósmoklasistami lub gimnazjalistami! Życzymy udanych wakacji. Wakacji bezpiecznych. Wakacji ciekawych.

Życzymy sobie gorąco Waszego powrotu do nas w następnym roku akademicko-szkolnym!

Prace semestralne prosimy złożyć na pierwszych zajęciach po uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

Życzymy pięknych wakacji!

Dziekanat UŚD