Uwaga wszyscy studenci! Praca na zaliczenie semestru zimowego

zimowy semestr roku akademickiego 2010/2011 już za nami. Za nami, niestety również czas zimowych ferii. Mamy nadzieję, że wszyscy wypoczęli i nabrali sił do dalszego studiowania. Zanim jednak rozpocznie się semestr letni czeka Was jeszcze sesja egzaminacyjna. Wszyscy studenci Uniwersytetu Śląskiego zdają właśnie egzaminy z przedmiotów, na które uczęszczali w semestrze zimowym. Piszą prace, rozwiązują zadania, ustnie odpowiadają na pytania wykładowców, wykazując się wiedzą jaką nabyli podczas zajęć.

Dla Was również mamy specjalne, semestralne zadanie. Przypomnijcie sobie wszystkie zajęcia w jakich braliście udział w tym semestrze. Zastanówcie się, które z wykładów i/lub seminariów były zgodne z Waszymi zainteresowaniami. Podzielcie się z nami wiadomościami , które wzbogaciły Waszą wiedzę w danej dziedzinie. Jakie wiadomości najbardziej utkwiły Wam w pamięci? Jakie nowe informacje z danej dziedziny Wami wstrząsnęły, zaskoczyły Was czy rozweseliły? Może były wśród
zajęć takie, które rozbudziły w Was nowe zainteresowania, pasje, dążenia?

Prace semestralne koniecznie przynieście ze sobą w sobotę 19 lutego 2011, na pierwsze zajęcia
w semestrze letnim. Dopiero oddanie pracy wieńczy semestr zimowy! W zamian za pracę semestralną otrzymacie kartę podsumowującą (zaliczającą) cały semestr.

Czekamy na Wasze prace!

POSZUKIWACZE
Namalujcie kredkami, farbami, pisakami na kartkach A4, to co najbardziej zainteresowało Was na zajęciach w semestrze zimowym. Może być to jeden temat, zgodny z Waszymi zainteresowaniami. Możecie też na jednym rysunku zebrać wszystkie elementy, które Was rozśmieszyły lub zaskoczyły.

ODKRYWCY
Napiszcie 3-5 zdań o tym co Was zainteresowało podczas zajęć . Może odkryliście nowe dziedziny wiedzy, które Was zainteresowały? Pochwalcie się Waszymi odkryciami. Jeśli Waszą pasją jest malowanie przedstawcie swoje zainteresowania w postaci rysunku, namalujcie na kartkach A4 to czego nauczyliście się podczas semestru zimowego. Zarówno praca pisemna jak i plastyczna będą akceptowane 

MŁODZI NAUKOWCY
Jak na naukowców przystało napiszcie w 5 -10 zdaniach jakie wiadomości najbardziej utkwiły Wam w pamięci, które z nich wzbogaciły Waszą wiedzę na ulubiony temat, które Was zaskoczyły a które rozbawiły. Co i w jaki sposób wzbudziło Waszą ciekawość? Podzielcie się z nami Waszą nowo zdobytą wiedzą. Wiedzą zawsze warto się dzielić!

EKSPERCI
Eksperci z pewnością mają już swoje zainteresowania. Napiszcie 10-20 zdań o Waszych pasjach. Czy
i w jaki sposób udało się Wam poszerzyć horyzonty swojej wiedzy podczas zajęć w semestrze zimowym? Podzielcie się wiedzą na ulubiony temat, zarówno tą posiadaną jak i nabytą podczas zajęć.

Wszystkim życzymy POWODZENIA!