Warsztaty Świąteczne Osikowa Dolina

Drodzy Studenci! - Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy i Eksperci, Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na wyjątkowe seminarium rękodzieła – artystycznej wytwórczości z wiórków drewna osikowego, o tematyce świątecznej

„Mikołaj w Osikowej Dolinie”

Technika tworzenia z osikowego łyka, to polska tradycja, która powstała w XIX wieku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Całkowicie naturalny, delikatny surowiec z drewna osikowego początkowo wykorzystywano do wyplatania kapeluszy, koszyków, mat czy dywanów. Z czasem powstawały nowe formy, które pozwoliły na stworzenie ogromnej kolekcji wzorów.

Już za miesiąc Święta Bożego Narodzenia, czas pełen magii, refleksji i nadziei… Już teraz chcielibyśmy wprowadzić Was w radosny nastrój oczekiwania, przygotowując wspólnie niezwykłe, świąteczne ozdoby z wiórków drzewa osikowego.

Seminarium przygotowane i prowadzone przez instruktorów z „Osikowej Doliny” jest wyjątkową okazją do bliższego zapoznania się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. To doskonała forma poznawania tradycji, rozwijająca zdolności artystyczne i manualne.

Na seminarium zapraszamy 7 grudnia 2019 roku.

Dla grup Poszukiwaczy i Odkrywców będzie to seminarium rodzinne. Serdecznie zapraszamy Rodziców Poszukiwaczy, aby wspólnie z Dziećmi wykonali PIĘKNĄ ŚWIĄTECZNĄ CHOINKĘ!

Odkrywców zapraszamy do wspólnego wykonania wraz z Rodzicami ŚLICZNEGO ANIOŁKA.

Naukowców i Ekspertów zapraszamy do samodzielnego wykonania ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

Uwaga! Każdemu Studentowi może towarzyszyć tylko jeden opiekun.

Koszt seminarium to 28 zł od osoby (studenta). Seminarium trwać będzie 90 min.

Zajęcia odbywać się będą w salach Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 14 w Katowicach. Logowanie rozpocznie się w poniedziałek 25 listopada 2019, o godzinie 20:00. Po elektronicznym zalogowaniu na seminarium, opłatę za zajęcia z dopiskiem: Osikowe seminarium” (np. Jan Kowalski, Odkrywcy, Osikowe seminarium) prosimy przelać na konto Uniwersytetu Śląskiego Dzieci nr 64 1050 1214 1000 0023 4388 1542 - najpóźniej do dnia 30.11.2019r.

Dokonanie terminowej wpłaty jest warunkiem uczestnictwa w seminarium. Potwierdzenie wpłaty prosimy zabrać ze sobą na seminarium.

Uwaga:
Wszyscy rodzice/opiekunowie, którzy będą wspierać studentów podczas seminarium, mogą również, pod okiem instruktora, wykonać swoją własną choinkę, aniołka lub Mikołaja.
Chętnych do samodzielnego działania prosimy o wpisanie podczas logowania w kolumnie „uwagi” hasła „dodatkowy zestaw”. Koszt dodatkowego zestawu/seminarium wynosi dodatkowe 28zł.
Jeśli wśród rodziców Młodych Naukowców lub Ekspertów będą chętni aby także wziąć udział w seminarium i samodzielnie wykonać osikowego Mikołaja, prosimy zaznaczyć to podczas logowania w kolumnie „Uwagi” i wpłacić za swój zestaw oraz udział jako aktywny uczestnik seminarium opłatę 28 zł.

Plan Seminariów:

L.p. Grupa Godziny seminarium Ilość grup Liczba osób w jednej grupie
1 Poszukiwacze 13:00 – 14:30 1 15 Poszukiwaczy + opiekunowie
2 Odkrywcy 14:00 – 15:30 1 15 Odkrywców + opiekunowie
3 Młodzi Naukowcy + Eksperci 1 20 Młodych Naukowców + 10 Ekspertów

Wszystkie niezbędne do wykonania ozdób materiały i narzędzia zapewniają organizatorzy.
Wszystkie prace wykonane w trakcie zajęć należą do uczestników.

Wyroby i surowiec są bezpieczne, drzewo osikowe nie jest alergenem i nie wywołuje uczuleń. Po seminarium zainteresowani uczestnicy będą mieli możliwość zakupu wyrobów gotowych, surowca i osikowych zestawów edukacyjno-hobbystycznych. Każdy zestaw zawiera instrukcję wykonania krok po kroku, zawartej w nim, oryginalnej ozdoby świątecznej.