Zadanie semestralne!

Drodzy Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy i Eksperci,

w bieżącym roku akademickim niespodziewanie przyszło nam się zmierzyć z zagrożeniem epidemicznym. Ten trudny czas mocno wpłynął na nasze codzienne życie, wnosząc wiele różnych zmian i przenosząc znaczną część aktywności do wirtualnej przestrzeni. Aby sprostać nowej rzeczywistości i czerpać radość z nauki pomimo pozostawania w domu, zapraszaliśmy Was do kontynuowania akademickich spotkań i dzielenia się z nami Waszymi pomysłami, sukcesami, sposobami na ciekawe spędzanie czasu wolnego.
Podsumowując kończący się semestr, proponujemy Wam zadania semestralne, w których opowiecie nam, jak czas kwarantanny wpłynął na Was…

Poszukiwacze i Odkrywcy!

Studiuję, nie próżnuję! Czyli - mój akademicki sposób na pozostawanie w domu!

Zachęcamy Was, abyście w Swoim zadaniu semestralnym podzielili się z nami własnymi, nowymi doświadczeniami… Chętnie dowiemy się, jakie aktywności podejmowaliście spędzając czas kwarantanny w domu? Czy wirtualna nauka sprawiła Wam wiele niespodzianek? Czego dowiedzieliście się o Sobie i innych? Czego najbardziej Wam brakowało, co sprawiło największą radość, a może największą trudność? Czy odkryliście w Sobie nowe możliwości i zrealizowaliście niecodzienne przedsięwzięcia? Jaki był Wasz akademicki sposób na nudę?

A może, jakie najfajniejsze, najciekawsze, zaskakujące zdarzenie z mijającego czasu zapamiętacie na długo?

Forma pracy absolutnie dowolna – możecie narysować, napisać, wykleić, zrobić zdjęcia albo nagrać filmikJ Liczy się Wasz oryginalny pomysł!

Młodzi Naukowcy i Eksperci!

Przyszłość (w) edukacji w obliczu pandemii

Czas pandemii, z którym przyszło nam się zmierzyć, wymusił na nas wiele różnych zmian. Zmiana dotyczy także Waszej szkoły i klasy. Zmiana dotyczy edukacji: nauczania i uczenia się. Tak bardzo mogliście odczuć te zmiany na własnej skórze! Wiecie już, co na Was zadziałało. Wiecie też, które pomysły i techniki nie przemówiły do Was. Czujecie już, co chcielibyście, aby pozostało z nami na dłużej a może nawet na zawsze.

W ramach zadania, kończącego ten semestr zajęć, pragniemy poprosić Was o opinię właśnie na temat zmian w edukacji. Prosimy, podzielcie się Waszymi przemyśleniami i odczuciami na temat "Przyszłość (w) edukacji w obliczu pandemii".

Forma pracy absolutnie dowolna, liczymy na Waszą kreatywność w wyrażaniu własnego zdania.

***

Wasze zaangażowanie i  kreatywność uhonorujemy, publikując najciekawsze prace z każdej grupy na naszej stronie :-)

Prace należy przesłać do dnia 31 sierpnia 2020 r., drogą mailową, na adres: uniwersytet.dzieci@us.edu.pl

lub pocztową, na adres:

Uniwersytet Śląski Dzieci