„Zwierzęta na służbie” – finał konkursu!

w mijającym roku akademickim zaprosiliśmy Was do udziału w konkursie „Zwierzęta na służbie”, którego tematyka jest nam szczególnie bliska i ważna. W naszym stosunku do zwierząt przejawia się wartość człowieczeństwa - zrozumienia, empatii, wrażliwości na losy żywej i czującej istoty. Każdy, kto posiada psa, kota, chomika, papużkę, czy inne zwierzę, wie doskonale, jakimi okazują się wiernymi i kochającymi, bezinteresownymi przyjaciółmi. Zwierzęta, które całe swoje życie spędziły pracując dla naszego dobra, zasługują na nasz szczególny szacunek i wsparcie. Wiele zawdzięczamy nieustraszonym i oddanym, czworonożnym funkcjonariuszom.

Dziękujemy za wszystkie Wasze wspaniałe prace konkursowe! Okazaliście w nich wielką miłość do zwierząt, ciepłe myśli, uczucia i podzieliliście się refleksjami związanymi z poruszaną problematyką. Wykonanie prac w różnych technikach plastycznych, wymagało od Was wiele uwagi, zastanowienia, kreatywnego myślenia oraz poświęcenia czasu i pracy.

Podsumowując konkurs „Zwierzęta na służbie” Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci zdecydowało wyróżnić najciekawsze prace w każdej grupie studentów.

Autorami wyróżnionych prac są:

Poszukiwacze

Dawid Cymerman

Krzyś Groborz

Iga Musiałek

Michał Rożkowski

Julia Stachulec

Odkrywcy

Maria Jarosz

Maja Kurasz

Adam Szczepaniak

Małgosia Wesołowska

Młodzi Naukowcy

Małgorzata Domagała

Aleksander Turek

Mateusz Tyl

Eksperci

Iga  Bartoszek

Wszystkie Wasze prace przesłane zostaną do Stowarzyszenia „Zakątek weteranów”, wyróżnione opublikowane zostaną na stronie Stowarzyszenia.

Na naszej stronie w zakładce „Zajęcia inne niż wszystkie” będziecie mogli podziwiać wraz z rodzicami i bliskimi, koleżankami oraz kolegami inwencję własną oraz pomysły studentów z innych grup UŚD.

Zobacz prace

Wyniki konkursu „Zwierzęta na służbie” ogłoszone zostaną podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci 2019/2020.

Autorzy wyróżnionych prac uhonorowani zostaną nagrodami, związanymi z tematyką czworonożnych przyjaciół człowieka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci