Zbudujmy razem lepszy świat!

The message - z okazji Międzynarodowego Dnia Uniwersytetów Dzieci - przesłanie najmłodszych studentów UŚD do kolegów z wszystkich uniwersytetów dzieci w Europie

Logowanie na seminaria w semestrze letnim 2023/2024

Drodzy studenci,
prosimy o zapoznanie się z ofertą zajęć seminaryjnych w tym semestrze.
Logowanie na zajęcia rozpocznie się 14.03.2024  o godz. 20.00
Seminaria do wyboru:
Poszukiwacze i Odkrywcy,
Młodzi  Naukowcy i Eksperci.

Międzynarodowy Dzień Uniwersytetów Dzieci!

z pewnością wiecie, że Uniwersytet Śląski Dzieci ma zaszczyt być członkiem założycielem The European Children’s Universities Network EUCU.NET!

Z przyjemnością informujemy Was, że dzień 11 kwietnia uroczyście ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Uniwersytetów Dzieci!

To ważne wydarzenie, chcielibyśmy celebrować w sposób szczególny wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy, a nawet świata!
Motywem przewodnim i inspiracją do podejmowanych działań proponujemy sentencję, którą znacie doskonale z tegorocznego kalendarza: „Zbudujmy razem lepszy świat!”, który dla nas ma swój początek w Uniwersytecie Śląskim Dzieci oraz Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024!

Latające modele szybowców styropianowych

ESKADRA UŚD zaprasza Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców i Ekspertów
do wykonania i oblatania własnego modelu lekkiego szybowca.

Zainspirowani ostatnimi sukcesami naszych najmłodszych studentów, którzy niedawno reprezentowali ESKADRĘ w Mistrzostwach Modeli Halowych w Pyskowicach, zapraszamy wszystkich chętnych studentów do udziału w otwartych zajęciach ESKADRY UŚD.
Zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach 14.30 – 15.30 w siedzibie UŚD
w Katowicach, przy ul. Uniwersyteckiej 4.
Po zbudowaniu szybowców będzie można dokonać lotów próbnych
na Auli im. A. Pawlikowskiego.

Zajęcia poprowadzi instruktor modelarstwa mgr Mariola Pomorska.

Świąteczne życzenia

zyczenia

Rusza Akademia Magików!

Młodzi Naukowcy i Eksperci,

już wkrótce rozpoczynamy zajęcia grupy twórczej Akademia Magików, na które gorąco Was zapraszamy!
Akademia stworzy Wam okazję do spotkania ze sztuką iluzji od kuchni, pozwoli na poznanie tajników pracy czarodzieja oraz sekretów magicznych sztuczek. Podczas zajęć nauczycie się podstawowych sztuk magicznych wykorzystujących zręczność dłoni oraz sztuk wykonywanych na specjalnych rekwizytach, które sami stworzycie od podstaw.
Zajęcia grupy twórczej prowadzić będzie Tomasz Soja, jeden z czołowych polskich iluzjonistów.
Spotkania odbywać się będą zgodnie z podanym poniżej terminarzem, w salach dydaktycznych Uniwersytetu.
Gorąco zachęcamy Was do rozpoczęcia lub kontynuowania magicznej przygody!