Czytanki sowy Usi

9.00 – cały dzień   YouTube

Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach.
Syn rybaka - Opowiadanie o uczciwości i Niewidzialny  bohater - Opowiadanie o poczuciu własnej wartości    Czyta dr Magdalena Szubka

Autor: Teresa Blanch, Anna Gasol, Ilustracje: Valenti Gubianas,
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 2018

O tym, czy warto być na co dzień uczciwym opowie Wam czytanka o „Synu rybaka”, a jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego czasami dzieci stają się niewidzialne i jaki to ma na nich wpływ posłuchajcie opowiadania „Niewidzialny bohater”. Opowieści te pokażą Wam, że zawsze powinniśmy być sobą, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy. Że opłaca się być życzliwym i uczciwym, i że dobro powraca. Opowiadania pochodzą ze zbioru „Wielka księga wartości” poruszającego ważne tematy dla dzieci i przedstawiającego istotne i trudne problemy w przystępny i ciekawy sposób. Uczą znaczenia takich wartości, jak empatia, tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość, uczciwość czy poczucie własnej wartości, które sprawiają, że każdego dnia możemy zmieniać świat na lepsze.

 „To książka, którą można czytać bez końca. To książka, która uczy nas zrozumienia i empatii. To książka, która pokazuje, jak żyć. Przepięknie zilustrowana "Wielka księga wartości" pomoże również dorosłym, którzy chcieliby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom, czym kierować się
w życiu.”

 

To co  robisz ma znaczenie. Co robisz z pomysłem?
Co robisz z problemem?
Czyta dr Magdalena Szubka      

Autor: Kobi Yamada, Ilustracje: Mae Besom,  
Tłumaczenie: Anna Kmiecik,
Wydawnictwo: Levyz 2018

„To co robisz ma znaczenie” to niezwykły cykl, który za pomocą metafor i przepięknych ilustracji przenosi nas w świat dziecięcej wyobraźni.

„Co robisz z pomysłem?” to opowiadanie o tym, jak poczucie własnej wartości, odwaga, wiara w siebie, kreatywność i akceptacja swoich pomysłów może pomóc w osiąganiu wielkich rzeczy. Jest to opowieść dla każdego, kto kiedykolwiek miał pomysł. Zachęca do realizacji swoich pomysłów i sprawdzenia, co wydarzy się później, gdyż tylko wtedy może wydarzyć się coś niezwykłego. Książka uczy myślenia poza schematami i polegania na własnym zdaniu.

Druga opowieść „Co robisz z problemem?” pokazuje jak coś negatywnego, będącego uporczywym problemem można zamienić w coś pozytywnego: szansę, wyzwanie, okazję. Jest to opowiadanie dla każdego, kto kiedykolwiek chciał pozbyć się swojego problemu. Zachęca do zrobienia kroku wstecz i przyjrzenia się problemowi z innej perspektywy, a wtedy być może odkrycia w tym problemie i samym sobie czegoś niezwykłego.