
„Moja naukowa pamiątka z wakacji"
Drogie Studentki i Drodzy Studenci Uniwersytetu Śląskiego Dzieci!
Wakacje to doskonały czas na odkrywanie świata, zadawanie pytań i poszukiwanie ciekawych zjawisk wokół nas. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe zadanie wakacyjne!
Na czym polega zadanie?
Podczas wakacyjnych podróży, spacerów, wycieczek lub codziennych obserwacji znajdź coś, co może stać się Twoją naukową pamiątką z wakacji.

Drodzy Studenci,
Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy, Eksperci,
Dziękujemy Wam za kolejny, naukowy rok akademicki z Uniwersytetem Śląskim Dzieci!
Z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy Wam dni pełnych radości, uśmiechu i niezapomnianych przygód. Niech letni czas będzie okazją do odkrywania nowych miejsc, poznawania fascynujących ludzi oraz przeżywania wyjątkowych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
Życzymy Wam bezpiecznych podróży, ciekawych wypraw i odważnej eksploracji świata – zarówno tego bliskiego, jak i dalekiego. Niech każdy dzień przynosi nowe pytania, inspirujące odkrycia i naukowe zagadki, które rozbudzą Waszą ciekawość poznawczą i zachęcą do dalszego zgłębiania tajemnic otaczającej nas rzeczywistości.

Drodzy Studenci,
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wspólnego, aktywnego spędzenia Dnia w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.
Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich Studentów wraz z Rodzeństwem, Rodzicami, Babciami i Dziadkami oraz kolegami i koleżankami!
Szczegółowe informacje o wycieczce, cenach oraz zapisach znajdą Państwo w załączeniu.
Pozdrawiam serdecznie,
Dziekanat UŚD

Dotychczasowe miejsca znalezienia baloników: Murcki, Podlesie, Jezioro Wicie, Zgoń, Bulowice, Las, Radziechowy, Bukovina na Słowacji.
Baloniki wypuszczono 11.04 z dziedzińca Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego przy Uniwersyteckiej 4 w Katowicach. Początkowo leciały w kierunku Żor z wiatrem NE - północno-wschodnim, jednak na większych wysokościach natrafiły na wiatr NNW – północno północno zachodni i skierowały się w stronę gór Beskidu Śląskiego, Beskidu Małego, Beskidu Żywieckiego i Tatr.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy całej społeczności Uniwersytetu Śląskiego Dzieci – Poszukiwaczom, Odkrywcom, Młodym Naukowcom oraz Ekspertom, a także ich rodzicom – radości, nadziei i niekończącej się ciekawości świata.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie Wam mnóstwo inspiracji do zadawania pytań, odkrywania nowych pasji i rozwijania talentów. Wesołych, pełnych uśmiechu i wiosennej energii Świąt Wielkanocnych!