Uniwersytet Śląski Dzieci na Feriach

9 stycznia zapraszamy na Uniwersytet Śląski Dzieci na Feriach

Spotkanie na żywo z redaktorem Wiktorem Niedzickim, który zaprasza na pokaz ciekawych doświadczeń dla każdego. W czasie spotkania na platformie ZOOM można będzie dopytać o wszystkie szczegóły doświadczeń oraz zadać dowolne pytania związane z eksperymentowaniem. Poniżej kilka słów od prowadzącego:

Życzenia noworoczne

Drodzy Studenci,
Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku 2020. Tym razem, jeszcze bardziej niż zwykle, liczymy na to, że Nowy Rok przyniesie naprawdę dobrą zmianę, a zwłaszcza pozwoli na pokonanie epidemii i powrót do normalnej nauki, pracy i życia bez nieustannej obawy o zdrowie naszych bliskich i nasze. Odmieniona przez trwającą epidemię rzeczywistość i konieczność zachowania bezpieczeństwa, pozbawiła nas bezpośrednich spotkań w grupach studenckich z wykładowcami i kolegami. Pomimo to, dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i chęci poznawania (w końcu nasze motto na ten rok brzmi Ciekawość mamy w genach) odbywające się wykłady, seminaria i dyskusje online są nie mniej ożywione, niż te prowadzone na żywo. Mijający rok nauczył nas też czegoś ważnego, że # Razem jesteśmy silniejsi! (to motto widnieje w kalendarzu na 2021) i razem jesteśmy w stanie sprostać wszystkim trudom i wyzwaniom.

Życzenia świąteczne

Drodzy Studenci, szanowni Państwo,
Przyjaciele Uniwersytetu Śląskiego Dzieci!

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, pełni nadziei, spoglądamy w przyszłość. Dziękując Państwu za to, że pomimo trudnej rzeczywistości tworzycie z nami uniwersytecką społeczność, przesyłamy świąteczne życzenia Pana Rektora, do których z całego serca się dołączamy:

"Nazywamy te Święta czasem spotkania – Ziemi z Niebem, boskiego z człowieczym, zwierzęcego z ludzkim, nadmiaru z biedą, człowieka z człowiekiem.

Zapraszamy na zajęcia 12.12.2020

Spotkanie Uniwersytetu Śląskiego Dzieci – ONLINE 12 grudnia 2020

PROGRAM ZAJĘĆ

9.00 - cały dzień i wieczór Czytanki sowy Usi – dr Magdalena Szubka,  YouTube

1. „Ekspres Polarny” -
Autor i Ilustracje: Chris Van Allsburg, Wydawnictwo: Tekturka 2019

Zajęcia w sobotę - 21.11

WYKŁADY

1. Temat wykładu: „Historia brudu
Prowadzący: Wiktor Niedzicki
Termin: 21 listopada, godz. 09.00
Informacje organizacyjne:
Wykład będzie dostępny na kanale YouTube od godziny 09.00, bezpośrednio po wykładzie będzie spotkanie z wykładowcą red. Niedzickim na żywo i czas na zadawanie pytań (ZOOM) (link do wykładu i spotkania na ZOOM będzie wysłany w piątek)

Z ogromna przyjemnością informujemy, iż JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek objął honorowy patronat nad Uniwersytetem Śląskim Dzieci!