Wykłady otwarte 7 maja 2022

Wykłady otwarte 7 maja 2022, ul. Uniwersytecka 4, godzina 11.00:

  1. wykład dla dzieci, sala B1.1
    Powstanie dwunożności. Dr Andrzej Boczarowski
    Na wykładzie dowiecie się dlaczego ludzie poruszają się na dwóch nogach. Teraz wydaje się to oczywiste, ale z wielu punktów widzenia jest dosyć dziwne i okupione różnymi dolegliwościami. Mimo tego opłaca się. Autor wykładu jest członkiem zespołu, który odkrył i opisał dowody na najstarszą dwunożność u człowiekowatych.
  2. Wykład dla rodziców, sala B0.38
    Krótko o metodach wychowania – od perswazji do modelowania. Dr hab. Beata Ecler-Nocoń, prof. UŚ
    Z potocznych dyskusji o wychowaniu można wynieś przekonanie, że karanie i nagradzanie to jedyne metody skutecznego oddziaływania. Nic bardziej mylnego! W czasie wykładu rodzice będą się mogli przekonać, że jest kilka innych metod, które warto zastosować, aby wspomóc rozwój swojego dziecka

Rusza Akademia Reportera Uniwersytetu Śląskiego Dzieci!

Drodzy Studenci Odkrywcy, Młodzi Naukowcy i Eksperci,

 już 9 kwietnia rozpoczynamy zajęcia grupy reporterskiej! Jeśli, pragniecie relacjonować, nagrywać, przeprowadzać wywiady i publikować swoje filmiki na uniwersyteckim FB oraz na kanale YouTube, zgłoście się do naszej Akademii Reportera!
Wasze zgłoszenie przyjmujemy mailowo na adres uniwersytet.slaski.dzieci.21@gmail.com 
Nie czekajcie! Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.
Zapraszamy!

Logowanie na seminaria

Drodzy studenci,
prosimy o zapoznanie się z ofertą zajęć seminaryjnych w tym semestrze w zakładce zajęcia - plan zajęć.
Logowania na zajęcia rozpoczną się 6.04.2022.o godz. 20.00

Przypominamy również, że logowanie na seminaria możliwe jest dopiero po odblokowaniu konta studenckiego. Prosimy o sprawdzenie możliwości logowania poprzez swoje indywidualne konto studenta na naszej stronie. Wszyscy studenci, którzy jeszcze nie mają swoich kont proszeni są o założenie konta klikając w zakładkę logowanie a następnie wybierając zakładkę „utwórz nowe konto”.

Akademia Reportera UŚD!

Drodzy Studenci,
Odkrywcy, Młodzi Naukowcy, Eksperci,

ogłaszamy rekrutację do grupy twórczej Akademia Reportera UŚD!

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży, interesujących się fotografią, filmowaniem oraz przeprowadzaniem wywiadów, czy też relacji z wydarzeń oraz z zajęć Uniwersytetu Śląskiego Dzieci!

Akademia będzie miała za zadanie zapoznać Was z podstawami dziennikarstwa, przybliżyć pojęcia związane z branżą dziennikarską takie jak: reaserch, dokumentacja, setka, montaż, a także nauczyć jak znaleźć temat, jak się za niego zabrać i jak pomysł przelać na papier/fotografię//ideo.

Podczas zajęć poznacie podstawy fotografii, rodzaje kadrowania w filmie, sposoby realizacji materiałów – prasowych i video, a także wykorzystacie narzędzia, które macie przy sobie na co dzień, – smartfona, do realizacji pierwszych form dziennikarskich.

Studenci z Ukrainy / Студенти з України

Przyjaciele z Ukrainy /Друзі з України

podjęliśmy decyzję o zaproszeniu wszystkich dzieci  i młodzieży z Ukrainy przebywających obecnie w Polsce do nieodpłatnego udziału we wszystkich wykładach i zajęciach Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Zajęcia odbywają się w języku polskim, ale z pewnością będziemy w stanie się porozumieć!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się przez nasz formularz rejestracyjny http://dzieci.us.edu.pl/formularz-zgloszeniowy

W rubryce adres prosimy o zaznaczenie, że miejscem zamieszkania jest UKRAINA.

Informacje o naszym uniwersytecie i zajęciach znajdziecie pod adresem www.dzieci.us.edu.pl

Solidarni z Ukrainą / Cолідарні з Україною

Drodzy Studenci i Rodzice,

nasze serca są dzisiaj w Kijowie. Rozumiemy i boli nas dramat naszych przyjaciół Ukraińców. Łączymy się w oburzeniu i proteście wobec agresji rosyjskiego reżimu łamiącego prawa i wartości wolnego, demokratycznego świata.

Dołączamy do apelu JM Rektora UŚ o solidarność we wzajemnej pomocy.

Chcemy pomagać naszym przyjaciołom zmuszonym do ucieczki z domów przed bezpośrednim zagrożeniem działaniami wojennymi.
https://us.edu.pl/ukraina/

JM Rektor UŚ powołał pełnomocniczkę ds. pomocy Ukrainie. Jeśli chcesz pomóc, można zgłosić się pod adresem e-mail:  pomagam@us.edu.pl lub uniwersytet.dzieci@us.edu.pl 

Pod numerem tel. 573 490 580 można także zapytać, jak to zrobić najlepiej .