Warsztaty Wielkanocne

Drodzy Studenci,
Szanowni Rodzice,

zapraszamy na wyjątkowe Warsztaty Wielkanocne z Osikową Doliną.

Są to warsztaty rękodzieła – spotkanie z polską tradycją i naturą, nie tylko niezapomniana atrakcja dla dzieci ale i świetna zabawa. W czasie warsztatów każdy uczestnik otrzyma zestaw kreatywny i wykona pod opieką instruktorów Wielkanocnego Kurczaka (Poszukiwacze i Odkrywcy) lub Wielkanocnego Zająca (Młodzi Naukowcy i Eksperci).

Więcej informacji 

ESKADRA UŚD

Zajęcia Eskadry odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 14.45 – 16.15. W czasie zajęć będzie budowany i oblatywany model styropianowy.

W niedzielę 26.03. wszyscy zawodnicy ESKADRY UŚD mogą wziąć udział w Zawodach Halowych modeli latających, które odbędą się w Hali MOKiS – ul. Strzelców Bytomskich 1a, w Pyskowicach.

Chętni zawodnicy Eskadry zostaną zapisani do zawodów przez Panią Instruktor Mariolę Pomorską na miejscu, o godzinie 9.00 przed zawodami. Do godziny 10.00 będzie trwała nauka oblotu samolotów.
Zakończenie zwodów planuje się o 13.00. Jeśli będą dogrywki – zawody mogą zakończyć się o godz. 14.00.

Grupa przedszkolaków będzie startowała osobno.

AKADEMIA MAGIKÓW – REKRUTACJA semestr II

Chcesz zajrzeć do świata iluzji i magii? Jesteś Młodym Naukowcem lub Ekspertem UŚD? 
Wstąp do Akademii Magików!

Drodzy Studenci,
Młodzi Naukowcy i Eksperci

już wkrótce rozpoczynamy kolejne spotkania grupy twórczej Akademia Magików, na które gorąco zapraszamy wszystkich fanów iluzji i sztuk magicznych!

Akademia stworzy Wam okazję do spotkania ze sztuką iluzji od kuchni, pozwoli na poznanie tajników pracy czarodzieja oraz sekretów magicznych sztuczek. Podczas zajęć nauczycie się podstawowych sztuk magicznych wykorzystujących zręczność dłoni oraz sztuk wykonywanych na specjalnych rekwizytach, które sami stworzycie od podstaw. Podczas warsztatów, dążyć będziecie do przygotowania kilkuminutowego pokazu iluzji, który z powodzeniem będziecie mogli zaprezentować na przykład podczas rodzinnego spotkania :)

Eskadra UŚD

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci,

z przyjemnością informujemy, o rozpoczęciu rekrutacji na zajęcia grupy twórczej
Eskadra UŚD!

Zajęcia Eskadry UŚD dedykujemy wszystkim studentom - pasjonatom lotnictwa, bez względu na wiek! Zapraszamy także dzieci i młodzież niebędące naszymi studentami

Pierwsze spotkanie grupy twórczej planujemy już 4 lutego!

Podczas zajęć wykonacie modele styropianowo-drewnianego szybowca, dokonacie jego wyważenia i oblotów, a także weźmiecie udział w emocjonujących Zawodach Halowych o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu MOKiS w Pyskowicach - w barwach Eskadry UŚD!

Zajęcia Eskadry UŚD prowadzić będzie instruktor modelarstwa lotniczego pani Mariola Pomorska.

Serdecznie zapraszamy!

Świąteczne życzenia

Zaproszenie na wykład

Drodzy Studenci i Rodzice
w najbliższą sobotę w programie UŚD przewidziany jest wykład o niezwykle ciekawych przypadkach błędów, ślepych zaułkach i pomyłkach oraz ich konsekwencjach dla rozwoju nauki.

Błędy w nauce.
wykład wygłosi red. Wiktor Niedzicki 

popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, nauczyciel akademicki, ikona polskiej naukowej edukacji medialnej, ambasador Śląskiego Festiwalu Nauki.

Wykład odbędzie się 26 listopada o godz. 11.30 w Auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w siedzibie UŚD
przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach.

Zaproście przyjaciół!  
Ten wyjątkowy wykład będzie otwarty dla wszystkich Waszych kolegów, przyjaciół
i rodzeństwa.