Seminarium rodzinne – Park Dinozaurów

Kochani Studenci, Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy wraz z rodzeństwem, rodzicami i kolegami na niesamowitą wycieczkę w dniu 8 czerwca (sobota) do Parku Dinozaurów JuraPark Krasiejów.

Wszystkich chętnych do wyjazdu prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy uniwersytet.slaski.dzieci.21@gmail.com z podaniem całkowitej liczby osób, które wezmą udział w wycieczce (np.: Krasiejów - Jan Nowak, Odkrywcy – 4 osoby).

Zbudujmy razem lepszy świat!

The message - z okazji Międzynarodowego Dnia Uniwersytetów Dzieci - przesłanie najmłodszych studentów UŚD do kolegów z wszystkich uniwersytetów dzieci w Europie

Międzynarodowy Dzień Uniwersytetów Dzieci!

Drodzy Studenci,

z pewnością wiecie, że Uniwersytet Śląski Dzieci ma zaszczyt być członkiem założycielem The European Children’s Universities Network EUCU.NET!

Z przyjemnością informujemy Was, że dzień 11 kwietnia uroczyście ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Uniwersytetów Dzieci!

To ważne wydarzenie, chcielibyśmy celebrować w sposób szczególny wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy, a nawet świata!
Motywem przewodnim i inspiracją do podejmowanych działań proponujemy sentencję, którą znacie doskonale z tegorocznego kalendarza: „Zbudujmy razem lepszy świat!”, który dla nas ma swój początek w Uniwersytecie Śląskim Dzieci oraz Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024!

Świąteczne życzenia

zyczenia

Logowanie na seminaria w semestrze letnim 2023/2024

Drodzy studenci,
prosimy o zapoznanie się z ofertą zajęć seminaryjnych w tym semestrze.
Logowanie na zajęcia rozpocznie się 14.03.2024  o godz. 20.00
Seminaria do wyboru:
Poszukiwacze i Odkrywcy,
Młodzi  Naukowcy i Eksperci.

Latające modele szybowców styropianowych

ESKADRA UŚD zaprasza Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców i Ekspertów
do wykonania i oblatania własnego modelu lekkiego szybowca.

Zainspirowani ostatnimi sukcesami naszych najmłodszych studentów, którzy niedawno reprezentowali ESKADRĘ w Mistrzostwach Modeli Halowych w Pyskowicach, zapraszamy wszystkich chętnych studentów do udziału w otwartych zajęciach ESKADRY UŚD.
Zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach 14.30 – 15.30 w siedzibie UŚD
w Katowicach, przy ul. Uniwersyteckiej 4.
Po zbudowaniu szybowców będzie można dokonać lotów próbnych
na Auli im. A. Pawlikowskiego.

Zajęcia poprowadzi instruktor modelarstwa mgr Mariola Pomorska.