Ekstremalny CERN - lewitacja i niezwykłe własności materii

Zapraszamy na trzeci wykład otwarty przybliżający problemy badane w największym laboratorium świata - w Ośrodku Badań Jądrowych CERN w Genewie. Dowiemy się co właściwie się tam bada i dlaczego potrzebne do tego są największe i najbardziej skomplikowane na świecie urządzenia badawcze, dlaczego konieczne są najnowsze technologie, oraz wykorzystanie nadprzewodnictwa i niezwykłych własności materii, objawiających się w ekstremalnie niskich temperaturach.

W czasie wykładu zbadane i wypróbowane zostaną także pewne własności jogurtu owocowego przejawiające się po umiejętnym zamrożeniu go ciekłym azotem…

Zapraszamy wszystkich studentów UŚD z grup Młodych Naukowców i Ekspertów,
a także wszystkich Odkrywców zainteresowanych niskimi temperaturami.

Zaproście na wykład Rodziców, kolegów oraz rodzeństwo!

Wykład zostanie wygłoszony przez dr Arkadiusza Gorzawskiego z CERN i Uniwersytetu Maltańskiego w dniu 15 czerwca, o godzinie 14.00 w auli im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Bankowej 14 w Katowicach.

Wstęp wolny dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych!