Kolejne spotkania w ramach warsztatów filmowych Kocham kino! w przestrzeni wirtualnej okazały się ostatecznym potwierdzeniem, że tego rodzaju zajęcia są potrzebne i spotykają się z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem naszych Studentów!
Pierwsze spotkania grupy twórczej Kocham kino! Online w dużej mierze poświęcone zostały dyskusji dotyczącej montażu oraz tematu postprodukcji. Kolejne, w pełni wykorzystane zostały na praktyczne działania z surowym materiałem filmowym.
Program warsztatów skonstruowany został w sposób umożliwiający wzbogacenie wiedzy i umiejętności nie tylko Studentom, którzy rozpoczynali swoją przygodę z filmem, ale także tym, którzy już potrafili wykonać podstawowe czynności montażowe.
Aby uzyskać bardziej zaawansowane efekty, należało zapoznać się z określonymi funkcjami, ukrytymi w różnych zakamarkach programu montażowego. W ten sposób okazało się, że uczestnicy warsztatów w mig zaprzyjaźnili się z tak obco brzmiącymi hasłami, jak choćby time remapping, czy motion tracking. Wielkim zaskoczeniem i przyjemnością było obserwowanie, jak młodzi filmowcy doskonale radzili sobie z pracą w nieznanym dotąd programie. Tuż po wyjaśnieniu zasad, w jaki sposób wykonać określone ćwiczenie, wszyscy Studenci nie tylko dzielnie realizowali wskazane zadanie, ale też urozmaicali swoją pracę, korzystając z różnych dodatkowych możliwości.
Efektem końcowym kolejnego już spotkania było uzyskanie zdolności w zakresie przyspieszania i zwalniania czasu w klipach filmowych, a także powiększania i oddalania określonych partii obrazu. Ponadto Studenci potrafili przypisywać ścieżkę przemieszczania się określonego obiektu do poruszającego się w obrębie kadru podmiotu. Wszystkie te umiejętności należą już do średnio-zaawansowanego wachlarza możliwości każdego montażysty, a zatem montaż filmowy przestaje być „czarną magią”, a zaczyna przemieniać się w niekończącą się przygodę ze światem posptprodukcji filmowej.
Wielką wartością i sukcesem filmowych spotkań jest osiągnięcie na tyle wysokiego zaawansowania znajomości stosowanych technik, że Studenci Kocham kino! mogą już prowadzić pracę nie tylko odtwórczą, ale również wprowadzać własne pomysły, wykazując się coraz bogatszymi zasobami wiadomości, umiejętności oraz kreatywności.