Język migowy jako narzędzie rozwoju dzieci słyszących – zabawa gestami – kreatywny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym.

W Polsce wykorzystywanie znaków języka migowego w celu innym niż tylko porozumiewanie się z osobami niesłyszącymi jest czymś zupełnie nowym. Czy rzeczywiście że warto zachęcać dzieci do nauki zarówno fonicznego jak i migowego sposobu porozumiewania się?

Podczas wykładu przybliżymy tematykę języka migowego w kontekście rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego słyszących dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zwrócimy uwagę na kształtowanie się wyobraźni                                i kreatywności podczas zabawy gestami, a także pokażemy w jaki sposób można wdrażać elementy języka migowego do codziennej pracy z dzieckiem.