Judo, kształtuje ciało i umysł

Judo "JU - droga DO - miękkości" jest sztuką walki opartą o zasadę ustępowania sile, przechwytywaniu jej i wykorzystaniu do własnych celów. Uczy samodoskonalenia, samodyscypliny i pozwala na wszechstronny rozwój. Skuteczność w walce sportowej jest na trzecim miejscu i wynika z mistrzowskiego opanowania siebie oraz techniki. Zajęcia judo doskonale rozwijają fizycznie i psychicznie. Uczą szacunku dla siebie i przeciwnika.

Wykład rozpocznie się rozgrzewką charakterystyczną dla tej dyscypliny, w trakcie której trenerka przedstawi krótki rys historyczny oraz etykietę judo obowiązującą trenujących. Czym właściwie jest judo i jaki ma wpływ na trenujących - przedstawimy w trakcie prezentacji technik począwszy od najniższego stopnia 6 kyu, aż do 1 dan, czarnego pasa mistrzowskiego. Zaprezentowane zostaną techniki trzymań, rzutów, duszeń, dźwigni oraz zasady ich sportowego wykorzystania podczas walk.
W trakcie prezentacji technik przewidziano możliwość włączenia się do treningu kilku studentów!
Dowiemy się dlaczego warto trenować judo i jak poprzez judo stajemy się lepszymi ludźmi.

Wykład poprowadzi mgr Jolanta Poświat 2 dan, wielokrotna Mistrzyni Polski, była kadrowiczka, reprezentantka Polski - obecnie trenerka judo.
W wykładzie weźmie udział 8 judoków z sekcji działającej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Będzinie. Wśród nich wielokrotna była Mistrzynią Polski oraz obecna Akademicka Mistrzyni Polski 2O16 roku – Oliwia Woźniak