Nie ma emocji złych - kilka słów o uczeniu dzieci emocji

Arystoteles twierdził, iż nie ma emocji złych- są tylko źle przeżywane, a dzieci uczą się kultury emocjonalnej w kontaktach z rodzicami, innymi ważnymi osobami, oglądając telewizję…Trudno cieszyć się, gdy dziecko jest smutne, złe, czy zawstydzone. Chcielibyśmy tych emocji dzieciom zaoszczędzić, odwrócić od nich uwagę: Nie płacz - nic takiego się nie stało! Czy: Przestań krzyczeć! To komunikaty, które często padają w relacji z dzieckiem, ale nie zawsze, mają znaczenie wychowawcze. Wykład będzie o tym, dlaczego powinniśmy "doceniać" wszystkie emocje, a nie tylko te przyjemne, jak uczyć dzieci rozumienia emocji oraz jak się nie złościć, gdy się dzieci złoszczą. Nie ma  emocji złych- są tylko źle przeżywane.