Na konika grzbiecie jadę po pięknym świecie

Człowiek na całym świecie od dawien dawna był i nadal jest zaprzyjaźniony z koniem. Koń pomagał ludziom poznawać daleki świat, pomagał im w pracy w gospodarstwie. Dziś, na ulicach powozy konne zastąpiły samochody, autobusy i tramwaje a na wsi coraz rzadziej zobaczyć można pracującego w polu konika, gdyż są traktory i różne maszyny. Jednak koń nadal pozostał przyjacielem człowieka.

Podczas naszych zajęć opowiem Wam o dawnej i obecnej przyjaźni człowieka z koniem. Opowiem Wam o tym jak wygląda koń, jakie może mieć umaszczenie, czyli kolor sierści, jak koń chodzi, biega i skacze. Pokażę Wam jak ludzie dbają o konie, jakich używają szczotek, grzebyków. Pokażę Wam, jakie koń czasem nosi ubranka, buciki oraz gdzie mieszka. Opowiem Wam o koniach sportowych, o takich, które skaczą i szybko biegają oraz o takich, które pomagają chorym dzieciom, by szybciej wyzdrowiały. Pokażę Wam także kilka pięknych pucharów i medali zdobytych przez konie na różnych zawodach sportowych. Będziecie mogli zobaczyć stroje jeździeckie, w których ludzie uprawiają sporty konne. Będzie też kilka niespodzianek.

A oto zagadka :
Co to za zwierz - gniady lub kary,
Co wozi ludzi i ciągnie towary ?