Seria o panu Kuleczce

Wojciech Widłak pisząc "Pana Kuleczkę" stworzył cykl mądrych, przyjaznych i prawdziwych opowieści. Życie Pana Kuleczki i mieszkających z nim zwierzątek nie obfituje w nadzwyczajne wydarzenia. Przeciwnie, wszystko, co dzieje się w ich domu, jest bardzo zwykłe i bardzo normalne. Bohaterowie chodzą na spacery, pieką ciasto, lubią rysować i nie lubią sprzątać po skończonej zabawie, grywają w skojarzenia, "Grzybobranie" lub piłkę, przeżywają swoje smutki i kłopoty, a przede wszystkim dużo rozmawiają. Bohaterów obdarzył silnymi osobowościami. Pan Kuleczka - nieco pękaty ale bardzo cierpliwy, wyrozumiały i kochający staruszek. Kaczka Katastrofa - przesympatyczny, wrażliwy nerwusek. Wiecznie nieszczęśliwa z powodu swoich za małych skrzydełek na których nigdzie nie poleci. Pies Pypeć - rozważny, bezkonfliktowy myśliciel, uwielbia się przytulać.

 

"Detektyw Pozytywka" czyli Sherlock Holmes dla dzieci

Detektyw Pozytywka, to nie byle jaki detektyw. Prowadzi wyjątkową agencję detektywistyczną „Różowe Okulary” i rozwiązuje takie zagadki, z którymi nie jeden dorosły nie dałby sobie rady: szuka zgubionych skarpetek, szuka piasku z piaskownicy, szuka chuliganów, którzy dokonali spustoszenia na balkonie sąsiadki, przebili dmuchaną piłkę czy zniszczyli latawiec.  A mali czytelnicy, podążając tropem jego rozumowania, uczą się logicznego myślenia i wyciągania wniosków. I co najważniejsze Grzegorz Kasdepke pokazuje, że dzieci mogą bawić się i uczyć bez przemocy, wulgarności o agresji. Książka pt.: "Detektyw Pozytywka" urzeka pięknym językiem, poczuciem humoru, pewną dozą serdeczności i tolerancji wobec otaczającego nas świata.
Polecamy serdecznie!

 

"Nasza mama czarodziejka" - opowiadania o niezwykłej mamie z Makowic

Mama jest tutaj prawdziwa bohaterka i zawsze ma pomysł na rozwiązanie najróżniejszych problemów: wie jak pokonać smoka, poszukuje skradzionego cienia, potrafi zacerować księżyc oraz ratuje świat przed wielkoludem. Jednym słowem – jest czarodziejką. Książeczka jest bardzo ciepła i rodzinna a historyjki niezwykle pobudzają wyobraźnie dzieci. "Nasza mama czarodziejka" mimo ponad czterdziestu lat od jej pierwszego wydania w ogóle się nie zestarzała, co jest bez wątpienia niepodważalnym argumentem na jej magiczne właściwości.

Najwyższy czas by uwierzyć w czary! :)