Animatikon - warsztaty animacji

Drodzy Odkrywcy i Młodzi Naukowcy,

zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu warsztatów z animacji dla studentów
Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach
Semestr zimowy 2013/2014

Animacja, czyli nadawanie ruchu postaciom i przedmiotom jest znakomitą techniką kreowania świata w skali mikro, która buduje wyobraźnię, uczy cierpliwości i współpracy na planie. Animację filmową ze względu na stronę techniczną i względy bezpieczeństwa tworzy się najczęściej w małych grupach warsztatowych (format stołu do animacji, konkretne zadania każdego uczestnika projektu).

Opis warsztatów: Cykl warsztatów (5 spotkań) w małych grupach skierowany jest dla tych, którzy chcą stworzyć dzieło filmowe za pomocą ruchu. Dzieci w czasie całego cyklu będą tworzyć swój własny, autorski pomysł na film (opis historii, wykonanie postaci, scenografii, animowanie postaci, udźwiękowienie).

Cel warsztatów: Stworzenie autorskich filmów animowanych przez dzieci. Uczenie się współpracy w grupie i nauka poprzez twórczą zabawę. Rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia, cierpliwości i zdolności manualnych. Możliwość twórczej wypowiedzi na ważne tematy.

Typ warsztatu: Praca w dwóch grupach warsztatowych (grupa Odkrywców i grupa Młodych Naukowców) stworzonych (w pierwszej kolejności) z osób, które brały udział w wakacyjnym wyjeździe do Zawoi.

Ilość osób w grupie – 8 studentów
Czas zajęć: 60 minut (każde spotkanie)
Cena warsztatów (cyklu 5 spotkań): 150 zł od osoby
W cenie: wszystkie konieczne materiały plastyczne i pasmanteryjne, warsztaty w Kinie Kosmos.

Terminarz zajęć wraz z tematami poszczególnych spotkań znajduje się tutaj.

Logowanie na te zajęcia rusza jutro tj. w czwartek od godziny 20.00.