Dzień Afrykański w Uniwersytecie Śląskim Dzieci

zapraszamy Was serdecznie do udziału w akcji:

POMAGAM DZIECIOM W AFRYCE,

której celem jest pomoc dzieciom z biednych krajów. Z pomocą Pani Anny Watoły, która współpracuje z Uniwersytetem Śląskim Dzieci od 5 lat, dotrzeć chcemy do Afryki – do ludu Masajów żyjących w Amboseli oraz na wyspie Wasini.

Celem akcji jest wyposażenie dwóch szkół w potrzebne akcesoria oraz nauczenie tamtejszych dzieci podstawowych umiejętności korzystania z komputera. Dzięki temu, dzieci te będą mogły w niedalekiej przyszłości otrzymać szansę na pracę w parkach narodowych, do których ludzie z całego świata jeżdżą na safari.

Aby przybliżyć Wam kontynent afrykański, ludzi tam żyjących, ich kulturę i sztukę zapraszamy wszystkich Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców oraz Ekspertów na „Dzień Afrykański w Uniwersytecie Śląskim Dzieci”. W dniu 16 listopada 2013 roku od godziny 10:00 do godziny 13:00, w holu Instytutu Fizyki organizowane będą specjalnie dla Was afrykańskie warsztaty plastyczne i ruchowe.

Ponadto, na naszym mini kontynencie afrykańskim w holu Instytutu Fizyki, przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka przyborów szkolnych.

Już niedługo Mikołajki, postarajcie się aby Wasi koledzy w Afryce mogli cieszyć się nowymi, kolorowymi przyborami szkolnymi, przekazując im m.in. kredki, długopisy, farbki, ołówki, temperówki, gumki do gumowania, nożyczki oraz artykuły papiernicze. Będzie bardzo miło jeśli piórom, flamastrom i plastelinie towarzyszyć będzie jakaś drobna maskotka, która doda każdemu uczniowi odwagi w szkolnej ławie. Bądźcie w tym dniu Dobrymi Szkolnymi Duszkami.

Za wszelką pomoc serdecznie Wam dziękujemy!