Dzień Dziecka z Uniwersytetem Śląskim Dzieci

Drodzy Studenci i Rodzice!

Z okazji Dnia Dziecka, Uniwersytet Śląski Dzieci oraz Bractwo Rycerskie Zamku Będzin zapraszają wszystkich chętnych do emocjonującej, wspólnej zabawy! Miejscem niezwykłych wydarzeń oraz rycerskich potyczek będzie tym razem Skansen Wsi Śląskiej (Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie) w Parku Śląskim ul. Parkowa 25, Chorzów.

Zapraszamy w sobotę 2 czerwca 2018 od godziny 10.00 do 13.00.

Połączonymi siłami Studentów UŚD, ich Rodzeństwa i Rodziców będzie dowodził  rycerz Tomasz Konopka, zwierzchnik Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, wspierany przez swoją drużynę.

Mimo rycerskiego zwierzchnictwa, dzieci przez cały czas pozostaną w towarzystwie i pod opieką rodziców i opiekunów.

Pod okiem wprawnych rycerzy będzie można wziąć udział w wielu grach i zabawach jarmarcznych i plebejskich, takich jak:

• strzelanie z łuku do tarczy,
  • rzucanie włócznią, toporkami i nożami do celu,
  • wyścigi drużyn w drewnianych nartach,
  • walki na worki na równoważni,
  • „młynek rycerski” (okręcanie się na mieczu i ścinanie kapusty),
  • walki na miecze (w kaskach, miecze specjalne, treningowe, bezpieczne)
  • przeciąganie liny,
  • zmagania siłaczy: trzymanie halabard na czas, siłowanie na rękę, rzut belką,
  • bieg damy i rycerza, podczas którego pary wykonują liczne zadania na czas m. in. rzut wiankiem na miecz, slalom z garncem pełnym wody, przebieranie fasolek, obieranie jabłek toporem i inne,
  • gra w boulle (średniowieczna gra w kule).
  • i wielu innych.

Ponadto proponujemy  również wspólne zabawy w dawne podwórkowe gry! Gry, które poprzez zabawę uczą współpracy, szlachetnej rywalizacji, dzięki którym powstają prawdziwe międzyludzkie więzi i przyjaźnie. Gry bynajmniej nie komputerowe ! Gry, które przypomną nam klimat dzieciństwa i naszego podwórka. Gry kształtujące  hart ducha i zaradność.

Dlatego też proponujemy na jarmarku, który jest przecież imprezą przypominającą dawne czasy, ludowe, ręczne wyroby i częstokroć zapomniane rzemiosła, wskrzesić i przeprowadzić dawne podwórkowe zabawy i dla dzieci i dla dorosłych.

Proponujemy:

• ringo,
  • grę w kapsle (kolarzyki),
  • zabawy ze skakanką,
  • grę w berka,
  • "Baba Jaga patrzy",
  • grę w gumę,
  • Monety,
  • "Szczura",
  • "komórki do wynajęcia",
  • bierki podwórkowe,
  • klasy,
  • "Zośkę",
  • chowanego,
  • zabawę w wyliczanki,
  • i inne.

Część zabaw odbędzie się w formie konkursów z drobnymi nagrodami.

Dodatkowo zapraszamy na prawdziwy Turniej Rycerski, który w tym właśnie dniu będzie odbywał się na terenie Skansenu !

Dzień Dziecka z UŚD, Bractwem Rycerskim i nasze spotkanie będzie świetną okazją do spędzenia rodzinnej soboty: gier i zabaw, obejrzenia turnieju rycerskiego oraz zwiedzenia wyjątkowego miejsca jakim jest skansen.

Zgłoszenia na Dzień Dziecka należy dokonać logując się przez konto studenta. Logowanie rusza już dzisiaj, 29 maja 2018 o godzinie 20:00.

W kolumnie „Uwagi” prosimy o podanie całkowitej liczby osób biorących udział w Dniu Dziecka. Każdy student może zabrać ze sobą rodziców, rodzeństwo i kolegów.

Koszt udziału to 20 zł od każdej osoby (również rodziców) biorącej udział w wydarzeniu, płatne na konto Uniwersytetu Śląskiego Dzieci po zalogowaniu.

Opłata uprawnia do wstępu na teren Skansenu i udziału we wszystkich wydarzeniach.

Sumaryczną opłatę w wysokości 20 zł od każdej osoby (student i osoby towarzyszące) prosimy przelać na konto Uniwersytetu Śląskiego Dzieci nr 64 1050 1214 1000 0023 4388 1542 z dopiskiem: „Imię i Nazwisko studenta, nazwa grupy (odpowiednio: Poszukiwacze, Odkrywcy, Naukowcy, Eksperci), Dzień Dziecka”.

Dokonanie terminowej wpłaty jest warunkiem uczestnictwa w Dniu Dziecka w Skansenie. Potwierdzenie wpłaty należy przesłać na adres Uniwersytetu Śląskiego Dzieci lub przynieść ze sobą i okazać przy wejściu do Skansenu.

Uwaga!

Zalogowanie się na Dzień Dziecka - dodatkowe, płatne seminarium, zobowiązuje. Jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na pokrycie częściowych kosztów uczestnictwa studenta i osób towarzyszących w tym wydarzeniu.

W losowych sytuacjach prosimy o kontakt i powiadomienie o rezygnacji z zajęć drogą e-mailową lub telefonicznie pod numer 725 991 943.

Liczebność grupy jest ograniczona do 200 osób łącznie ( około 70 studentów i osoby towarzyszące).

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci