Dzień hawajski w Uniwersytecie Śląskim Dzieci

Drodzy Studenci!

W dniach od 15 do 27 października Uniwersytet Śląski Dzieci będzie gościł delegację z Uniwersytetu Hawajskiego (University of Hawai’i) w Hilo oraz Uniwersytetu w Liverpoolu. Wizyta wiąże się ze współpracą w ramach programu Mentoring Associate.

Będzie u nas gościł dyrektor Center for Gifted and Talented Hawaiian Children dr David Sing i dr Nalani Sing oraz prezydent SiSCatalyst (Science in Society Catalyst) Tricia Jenkins.
Dr David Sing i dr Nalani Sing poprowadzą wykład dla Młodych Naukowców i Ekspertów pt. „Science Through Hawaiian Eyes” (obie grupy mają w tym dniu wykład razem o godzinie 13.30 w S.A.III). Nasi studenci poznają niezwykłą historię wysp hawajskich i niewiarygodną historię ludzi, mieszkańców oceanu, którzy półtora tysiąca lat temu podróżując katamaranami tysiące mil zasiedlili wyspy. Dowiedzą się skąd przybyli, jaką kulturę zbudowali oraz jaką rolę ocean odgrywa w ich życiu.

W związku z tym wydarzeniem ogłaszamy dzień 19 października „Dniem hawajskim w Uniwersytecie Śląskim Dzieci”. Tradycyjnym powitaniem gości na wyspach hawajskich jest założenie na szyję wieńca z kwiatów zwanego lei. Aby dopełnić tego zwyczaju, zapraszamy Poszukiwaczy i Odkrywców do przygotowania i własnoręcznego wykonania lei, którymi powitamy naszych gości mówiąc aloha. Każda z grup przygotuje lei i powita naszych gości po swoim wykładzie na specjalnej wysypie hawajskiej. Prosimy o przyniesienie ze sobą sztucznych kwiatów potrzebnych do wykonania lei.