Fajer na Nikiszu z Chórem Uniwersytetu Śląskiego Dzieci GIOIA

Drodzy Studenci i Rodzice,

serdecznie Was zapraszamy na Fajer na Nikiszu. W czasie uroczystości zaprezentuje się również Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci GIOIA. Wszystkie osoby, które nie miały możliwości zobaczyć występu w Filharmonii Śląskiej zapraszamy właśnie na tę uroczystość.

Szczegółowy plan zamieszczamy poniżej.

Występ Chóru GIOIA w Filharmonii Śląskiej 14.06.2015r.

Fajer na Nikiszu
Zdrowe żywioły na Nikiszu
21 czerwca 2015, Katowice-Nikiszowiec, pl. Wyzwolenia

21 czerwca na centralnym placu katowickiego Nikiszowca (pl. Wyzwolenia) odbędzie się kolejny Fajer na Nikiszu, tym razem pod hasłem Zdrowe żywioły na Nikiszu.

W programie:
15.00 – 18.00 plener malarski dla dzieci „Kolory Nikiszowca". Temat przewodni – wakacje!
15.00 – 18.00 gra miejska „Bajkowy Śląsk". Trasa gry dla dzieci, młodzieży i dorosłych przechodzić będzie przez ulice i place Nikiszowca.
Od godz. 15.00 do 17.30 na scenie głównej zaprezentują się zespoły amatorskie . Rozpocznie Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci GIOIA, który wykona najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej. Będą to m.in. „O sole mio”, „Va pensiero” i „Oda do radości” (szczegółowy program poniżej).
O godz. 18:00 bitwa muzyczna: Bigbeatowcy kontra Blusmani!
Bigbeatowców reprezentowała będzie Agnieszka Wajs z zespołem, w programie zatytułowanym „Autostopem z piosenkami Karin Stanek”.
Bluesmanów reprezentował będzie zespół Jorgusie z Piwnicy Artycha – Jerzy Moskała i Grażyna Górecka, którzy przedstawią śląskie piosenki bluesowe z płyty „Trza se radzić”.

Wszystkie koncerty poprowadzi dr Ewa Biłas-Pleszak.

Wydarzenie towarzyszące
Piknik zdrowia – Zdrowe żywioły na Nikiszu. W parku Zillmannów (w bezpośrednim sąsiedztwie placu Wyzwolenia) stanie miasteczko zdrowia ze stoiskami różnych instytucji zajmujących się ochroną zdrowia i profilaktyką prozdrowotną. Uczestnicy będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad medycznych.

Zapraszamy na Nikisz 21 czerwca! Każda okazja jest dobra na FAJER!

Program, który zostanie zaprezentowany przez Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci GIOIA:

Eduardo di Capua (muz.), Giovanni Capurro (sł.) – O sole mio
Josif Ivanovici – Fale Dunaju
Giuseppe Verdi – Zitti, Zitti z opery Rigoletto
Elton John – Can you feel the love tonight z filmu Król lew
Gioacchino Rossini – Duetto buffo di due gatti
Antonio Vivaldi – Koncert a-moll op. 3 nr 6 cz. I
Giuseppe Verdi – Va, pensiero z opery Nabucco
Jan Sebastian Bach – Inwencja dwugłosowa C-dur nr 1
Sergiusz Prokofiew – Gawot z I Symfonii D-dur „Klasycznej” op. 25
Ludwig van Beethoven – An die Freude, końcowy chór z IX Symfonii d-moll op. 125 (fragment)
Agnieszka Zawierucha (muz.), Ewa Biłas-Pleszak (sł.) – Gioia

Członkowie chóru zaprezentują się również jako soliści instrumentaliści. Na fortepianie zagrają Amelia Rucińska i Nicole Słota, na skrzypcach – Julia Zawierucha i Baltazar Pleszak, na puzonie zagra Wojciech Gołąb.

Zapraszamy,
Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci