Grupa twórcza Astronomia – rekrutacja rozpoczęta!

Eksperci, Młodzi Naukowcy, Odkrywcy,

w nowym roku akademickim 2022/2023 mamy przyjemność zaprosić Was na zajęcia grupy twórczej Astronomia UŚD, których rozpoczęcie planujemy już w listopadzie. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z podanym terminarzem - w określone czwartki, stacjonarnie, w salach dydaktycznych Uniwersytetu.*

Zajęcia grupy twórczej Astronomia prowadzić będzie mgr Damian Jabłeka – wicedyrektor Planetarium Śląskiego.

Gorąco zachęcamy Was do rozpoczęcia lub kontynuowania astronomicznej przygody!

Program zajęć:

• orientacja na niebie
  • obsługa programów astronomicznych
  • przygotowanie i prowadzenie własnych obserwacji
  • używanie sprzętu obserwacyjnego
  • współrzędne astronomiczne
  • jasności gwiazd
  • pozycje planet i zjawiska z nimi związane
  • zaćmienia Słońca i Księżyca
  • skala i rozmiary układu słonecznego i wszechświata.

*Prowadzący zastrzega sobie prawo do zmiany bądź modyfikacji tematów
celem dostosowania ich do potrzeb grupy bądź aktualnych wydarzeń.

Informacje organizacyjne.

Rekrutacja.

Rekrutacja na zajęcia grupy twórczej Astronomia odbywać się będzie drogą elektroniczną na adres:  uniwersytet.slaski.dzieci.21@gmail.com

Rekrutacja zostanie zamknięta z chwilą wyczerpania miejsc. Ilość miejsc w grupie wynosi maksymalnie 20.

Miejsce oraz godziny spotkań.

Zajęcia odbywać się będą w wybrane czwartki, w godzinach 17.00 -18.30,  w sali dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego Dzieci ul. Uniwersytecka 4, Katowice.

Terminarz spotkań.

Zajęcia grupy twórczej Astronomia odbywać się będą zgodnie z poniższym terminarzem:

• 23.02.

Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się w zakładce „Zajęcia-Grupy twórcze”.