IV Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci z udziałem władz rektorskich Uniwersytetu Śląskiego, odbędzie się w dniu 6 października 2012r. o godzinie 10.00, w auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, w Sosnowcu, przy ul. Będzińskiej 60.

Ze względu na ograniczoną pojemność auli, w czasie inauguracji rodzice pozostają poza aulą. Przebieg inauguracji transmitowany będzie do holu Wydziału, gdzie będzie można także wysłuchać wykładu inauguracyjnego „Nauka i zabawa”, który w tym roku wygłosi redaktor Wiktor Niedzicki.
W czasie trwania inauguracji, w holu czynne będą stanowiska, gdzie rodzice nowoprzyjętych studentów będą mogli odebrać indeksy, smycze i identyfikatory. Będzie tam również można uzupełnić dokumentację i złożyć oświadczenie o akceptowaniu regulaminu UŚD.
Uroczystość zakończy się przed godziną 12.00