Z ogromna przyjemnością informujemy, iż JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek objął honorowy patronat nad Uniwersytetem Śląskim Dzieci!

Pan Rektor jest literaturoznawcą, profesorem Uniwersytetu Śląskiego oraz znawcą twórczości Henryka Sienkiewicza. Prowadził też wykłady na Uniwersytecie Śląskim Dzieci - Po co czytać książki? Znacie też Pana Rektora ubranego w długą czerwoną togę z kołnierzem z gronostajów i z czerwonym nakryciem głowy - w takim uroczystym stroju kilkukrotnie gościł na naszej inauguracji roku akademickiego.

Ogromnie się cieszymy, że pod patronatem Pana Rektora nadal możemy rozbudzać ciekawość i potencjał twórczy naszych studentów tak, aby korzystali oni w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości!

Kolegium Naukowe UŚD