Nabór do chóru

Z końcem semestru zimowego następują bardzo istotne zmiany w chórze UŚD. Dotychczasowy jego dyrygent, mistrz i twórca prof. dr hab. Waldemar Sutryk przekazuje dalsze prowadzenie chóru w ręce nowego dyrygenta i menadżera, pani mgr Agnieszki Zawieruchy.

Chór stworzony dzięki wielkiemu entuzjazmowi, pracy i zaangażowaniu zarówno prof. Sutryka jak i pani Zawieruchy, która pełniła rolę asystenta, działa od maja 2011. Śpiewają w nim studenci rekrutujący się z wszystkich grup od Poszukiwaczy do Ekspertów.
Chór ma na swoim koncie wiele wspaniałych wystąpień. Do najważniejszych można zaliczyć wystąpienia chóru w czasie uroczystych inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego, wieczorny koncert kolęd w Teatrze Wielkim w Łodzi i koncert w kościele w Pszczynie. Chór śpiewa również w czasie wielu uroczystości uniwersyteckich, w tym oczywiście w czasie inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.
Próby chóru odbywają się w soboty, w sali 162 Instytutu Fizyki, przy ul. Uniwersyteckiej 4, w Katowicach.
Nabór nowych kandydatów do chóru rozpocznie się w dniu 2 marca o godz. 12.00, przed próbą chóru.

Pozdrawiamy,
Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci