Nominacja w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” Osobowość Roku 2017 w kategorii Kultura.

Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy, że nasza Koleżanka, Pani Lidia Bień, członek Kolegium Naukowego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i nasz wykładowca uzyskała nominację Kapituły pod przewodnictwem Marka Twaroga, redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego" do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 w kategorii KULTURA.

Pani Lidia Bień, aktor scen muzycznych, choreograf, reżyser spektakli teatralnych, została nominowana za zaszczepianie w sercach dzieci miłości do sztuki i ogromne zaangażowanie w przekazywanie wiedzy i umiejętności dzieciom. Kandydatów do tytułu Osobowość Roku w plebiscycie nominują dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w miastach i powiatach regionu.
W Uniwersytecie Śląskim Dzieci Pani Lidia Bień z dużymi sukcesami kieruje i prowadzi Małą Akademię Teatru i Tańca UŚD „Flooreski” oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej – Modeling i Autokreacja „LED”. Dzięki występom i spektaklom prezentowanym społeczności Katowic w Filharmonii Śląskiej, na scenie Katowic Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, a ostatnio także na deskach Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego oraz na scenie Śląskiego Festiwalu Nauki 2017, osiągniecia naszych studentów znane są szeroko także poza Uniwersytetem Śląskim Dzieci.
Głosowanie na kandydatów nominowanych w plebiscycie Osobowość roku 2017 trwa tylko do 31 stycznia, a o nominacji naszej Koleżanki przez Kapitułę dowiedzieliśmy się dopiero teraz. Gratulując i ciesząc się z wyróżnienia i nominacji Pani Lidii Bień w plebiscycie oraz doceniając jej zaangażowanie i znakomitą pracę, które przekładają się na sukcesy naszych studentów, zachęcamy gorąco do zagłosowania na jej kandydaturę.

Głos można oddać wysyłając sms o treści KD.272 na numer telefonu 72355. Głosować można tylko do końca stycznia. Każdy głos się liczy!

Kolegium Naukowe UŚD