Ogłaszamy przesłuchania wstępne dla nowych uczestników Małej Akademii Teatru i Tańca Flooreski oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej!

Przed nami: Światowy Szczyt Klimatyczny ONZ w grudniu 2018 oraz III edycja Śląskiego Festiwalu Nauki
Katowice 2019!

W obu wydarzeniach wezmą udział Studenci Małej Akademii Teatru i Tańca Flooreski
oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej UŚD!

W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego oraz zbliżającymi się, wielkimi wydarzeniami jakimi będą Światowy Szczyt Klimatyczny ONZ oraz III edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2019, serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież utalentowane aktorsko oraz tanecznie na przesłuchania wstępne do grup twórczych MATT Flooreski oraz LED UŚD.

W bieżącym roku akademickim nasi Studenci otrzymali zaszczytne zaproszenie do współtworzenia oficjalnej części artystycznej otwierającej Światową Konferencję Klimatyczną ONZ, która tym razem odbędzie się w Polsce - w Katowicach! Dzieci i młodzież pragnące współtworzyć program artystyczny wraz z organizacją Save the World, której powierzono przygotowanie części artystycznej, uczestniczyć w nagraniach specjalnie na tę okazję projektowanego teledysku oraz pracować na scenie i nie tylko z rówieśnikami z Bonn, zapraszamy na przesłuchania wstępne do naszych grup twórczych.

Kolejnym niezwykłym i doniosłym wydarzeniem, w którym uczestniczyć będą Studenci MATT oraz LED UŚD będzie międzynarodowe święto nauki - Śląski Festiwal Nauki Katowice 2019! W ramach działalności festiwalowej nasi Studenci wezmą udział w realizacji i prezentacji spektaklu teatralnego, kompozycji choreograficznych oraz w innowacyjnych działaniach edukacyjnych planowanych w Strefie Aktywności Dziecka.

Nie zabraknie także kształcących i ciekawych projektów edukacyjnych, które zaprezentujemy przed dziećmi oraz młodzieżą województwa śląskiego.

Jeśli pragniecie współtworzyć otaczającą rzeczywistość, z optymizmem kreować mądry, otwarty, empatyczny i przyjazny Świat, aktywnie włączcie się w nasze działania!

Studentami MATT mogą zostać dzieci i młodzież, które ukończyły co najmniej 8 rok życia, studentami LED mogą zostać dzieci, które ukończyły co najmniej 5 rok życia i pragną konsekwentnie rozwijać swoje talenty, pasje oraz zainteresowania artystyczne i naukowe.

Wstępne przesłuchania dla zainteresowanych zajęciami aktorskimi oraz tanecznymi odbędą się 15 oraz 22 września 2018 r., w godz. 13.00 – 13.45, w sali gimnastycznej nr 102, szatnia 102 a, w Rektoracie UŚ, ul. Bankowa 12.

Prosimy o przygotowanie wygodnego stroju sportowego, tanecznego obuwia zmiennego (ćwiczki lub baletki, długie włosy spięte) oraz napoju. Jeśli dzieci nie posiadają obuwia tanecznego, ćwiczyły będą w skarpetach.

Po zakończonych zajęciach Rodzice i dzieci poinformowani zostaną o wynikach przesłuchań wstępnych.

Studentami MATT Flooreski oraz LED UŚD mogą zostać także dzieci i młodzież niebędące studentami Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie UŚD dzieci.us.edu.pl w zakładce „MATT Flooreski”.

Kontakt:
Lidia Bień