Osobliwości Świata Fizyki 2021 oraz Prehistoria - Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

zapraszamy serdeczne na OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI 2021 oraz PREHISTORIĘ, organizowane przez Uniwersytet Śląski Dzieci w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

W bieżącym roku akademickim wykłady z cyklu Osobliwości Świata Fizyki poświęcone będą tematyce:

· Bezcenna energia

· Na fali.

Wykłady realizowane będą w dniach: 13-30 września (bez sobót i niedziel), w seansach tematycznych w godzinach: 9.00, 11.00, i 13.00. Każdy seans składał się będzie z obu wykładów trwających: 40 minut pierwszy wykład, 10 minut przerwy, 40 minut drugi wykład.

Wykłady realizowane będą stacjonarnie w aulach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
ul. Bankowa 14, w obowiązującym reżimie sanitarnym - maksymalnie 50 osób na każdej auli.

Wykłady będą również dostępne za pośrednictwem portalu YouTube. Na obydwie formy wykładów obowiązują zapisy.

Koordynator: dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ

e-mail: Jerzy.Jarosz@us.edu.pl

PREHISTORIA

Wykłady z Prehistorii realizowane będą w dniach 14-17 września (I tydzień) oraz w dniach 21-24 września (II tydzień), w seansach tematycznych w godz.11.00 oraz 13.00

Wykłady poświęcone będą tematyce:

I tydzień

· Eksperyment cukrowy

· Co było pierwsze? Jajko, czy dinozaur?

II tydzień

· Mowa zwierząt

· Prehistoryczni artyści.

Wykłady realizowane będą stacjonarnie w auli Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 14, w obowiązującym reżimie sanitarnym - maksymalnie 50 osób na auli.

Wykłady będą również dostępne za pośrednictwem platformy ZOOM. Na obydwie formy wykładów obowiązują zapisy.

Koordynator: dr Andrzej Boczarowski

Zapisy i koszty.

Zapisów na wykłady z cyklu Osobliwości Świata Fizyki oraz Prehistoria stacjonarne lub za pośrednictwem YouTube/ZOOM można dokonywać pod numerami telefonów:

32 359 11 70 oraz 725 991 943, a także drogą mailową na adres: bien.lidia@gmail.com

Zapisy na wykłady stacjonarne dokonywane będą według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.

Koszt udziału w seansie stacjonarnym za osobę wynosi 20 zł. Nauczyciele - wstęp wolny.

Koszt udziału w wykładach YouTube/ZOOM dla jednej szkoły wynosi 500 zł (niezależnie od ilości odbiorców).

Numer konta do wpłat.

Prosimy o dokonanie płatności po zgłoszeniu i potwierdzeniu przyjęcia grupy/szkoły, na poniższe konto Uniwersytetu Śląskiego Dzieci:

64 1050 1214 1000 0023 4388 1542

Prosimy także o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres e-mail:bien.lidia@gmail.com

Ważna informacja!

Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne w budynkach uniwersyteckich obowiązuje noszenie maseczek.

Szczegółowe informacje na temat Osobliwości Świata Fizyki oraz Prehistorii oraz Kalendarz wykładów

Zachęcamy także do udziału w innych propozycjach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy również do skorzystania z całorocznej oferty wykładów, warsztatów i laboratoriów Uniwersytetu Śląskiego Dzieci dla szkół, przedszkoli oraz nauczycieli – zakładka ”szkoły/przedszkola”. Istnieje możliwość realizacji tematyki z zakresu wybranego przedmiotu, w oparciu o aktualne potrzeby dydaktyczne nauczycieli.

Trwa także rekrutacja studentów na nowy rok akademicki 2021/2022.

Zapraszamy serdecznie!