Osobliwości Świata Fizyki - Wykłady Otwarte już za nami!

15 września w Aulach Instytutu Matematyki odbyły się wykłady otwarte dla naszych studentów i rodziców, a także dla wszystkich zainteresowanych gości. Tym razem wykłady przygotowane zostały w ramach Osobliwości Świata Fizyki, organizowanych przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku.

Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję wysłuchać wykładów: „Potęga ciśnienia” oraz ‘Wszechobecne fale”.

Podczas wykładów pełnych naukowych zjawisk, zaskakujących doświadczeń i wielu ciekawostek, można było usłyszeć, zobaczyć, a nawet dotknąć fizyki z bliska! Najodważniejsi z Was oraz Waszych rodziców mieli także niepowtarzalną szansę zdobycia Certyfikatu Fakira! Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wiele refleksji, zdumienia i radości przyniosły nam spotkania z Osobliwościami Fizyki, spójrzcie na fotorelację w zakładce „Zajęcia inne niż wszystkie” oraz w zakładce "Relacje z zajęć".

Relację z wykładu inaugurującego spotkania z „Osobliwościami Świata Fizyki” 2018 znajdziecie na stronie Uniwersytetu Śląskiego.

Życzymy wielu naukowych wrażeń!
Kolegium Naukowe