Praca semestralna: „Fotorelacja z podróży”

Drodzy Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy, Eksperci!

Rozpoczynają się wakacje, czas odpoczynku i podróży. Zapraszamy wszystkich studentów do stworzenia własnej, unikatowej relacji z wycieczki lub podróży i do zachęcenia w ten sposób Waszych kolegów do zapoznania się z napotkanymi przez Was atrakcjami.

Jak się przygotować:

1. Opracować trasę wycieczki, a w szczególności:

• zaplanować trasę z użyciem mapy (satelitarnej lub tradycyjnej, mile widziane współrzędne geograficzne, długość trasy, utrudnienia);
  • wybrać środek lokomocji i odpowiedni ubiór;
  • wybrać urządzenie do zapisu informacji: uwag, spostrzeżeń, zdjęć (np. smartfon);
  • zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży oraz o dobrego towarzysza podróży.

2. Po powrocie z wyprawy zredagować krótką relację – opowiedzieć historię swojej wyprawy:

• zamieścić zdjęcia lub rysunki;
  • dołączyć krótki opis tego co zrobiło na Was największe wrażenie;
  • umieścić informacje dotyczące ciekawostek, udogodnień oraz wszelkich atrakcji na trasie wycieczki.

3. Przesłać swoją relację do dziekanatu UŚD na adres mail: uniwersytet.dzieci@us.edu.pl do dnia 31 sierpnia br.

Najciekawsze zdjęcia, rysunki i informacje zamieścimy na naszej stronie jako „Studenci Uniwersytetu Śląskiego Dzieci polecają zwiedzić…”. Czekamy z niecierpliwością na Wasze relacje, które staną się inspiracją dla pozostałych studentek i studentów. Pamiętajcie – atrakcje czają się za rogiem – polecamy trasy lokalne - Szlaki Zabytków Techniki, Szlak Śląskiej Godki, itp.

Komu w drogę, temu czas! ☺