Program V uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

5 października 2013, Aula Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu, ul. Będzińska 60

10.00 Przywitanie studentów UŚD. dr Anna Watoła

Uroczyste wejście orszaku rektorskiego

Gaudeamus igitur

Hymn Polski

śpiewa Studencki Chór Dziecięcy „Gioia” pod batutą Agnieszki Zawieruchy

10.05 Powitanie gości. dr Anna Watoła
10.10 Wystąpienie Rektora Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek
10.20 Ślubowanie studentów UŚD Dziekan UŚD dr Jerzy Jarosz
10.25 Pasowanie na studentów i wręczenie indeksów reprezentantom Poszukiwaczy, Odkrywców, Młodych Naukowców, Ekspertów i studentów Katedry w Cieszynie dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek

Gaude Mater Polonia
Temat muzyczny z filmu „Różowa Pantera”

śpiewa Chór UŚD „Gioia”
10.50 „Wakacyjna miłość” oraz „Mord w Diablaku”– projekcja filmów zrealizowanych przez studentów UŚD pod opieką artystyczną mgr Edyty Kaszycy
11.10 Wykład inauguracyjny „Najazd obcych, czyli o inwazjach w świecie roślin i zwierząt” dr Edyta Sierka
11.45 Wyjście orszaku rektorskiego Gaudeamus igitur- Chór UŚD „Gioia”
11.50 Zakończenie uroczystości

Prowadzenie uroczystości dr Anna Watoła.
Występują: Studencki Chór Dziecięcy UŚD „Gioia”
Agnieszka Zawierucha – dyrygent, dyrektor artystyczny
Hanna Świerczyna – asystent dyrygenta, akompaniator

Dolna część Holu Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu

10.00 – 11.30 Wydawanie indeksów i identyfikatorów rodzicom studentów UŚD (nie istnieje możliwość wcześniejszego odbioru indeksu i identyfikatora).

Górna część Holu Wydziału Nauk o Ziemi w Sosnowcu

10.00 – 12.00 Podgląd uroczystości inauguracji w auli – projekcja na ekranie.
12.00 – Odbiór dzieci wychodzących z auli. Rodzice odbierają Studentów wyłącznie na piętrze przy bufecie z zamkniętej strefy. Studenci wychodzą rzędami od najmłodszej grupy: Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy, Eksperci.

Prosimy o zapoznanie się ze schematem postępowania dla rodziców/opiekunów podczas Inauguracji roku akademickiego 2013/2014.

Rozkład miejsc na auli w Sosnowcu.