Projekt edukacyjny Uniwersytetu Śląskiego Dzieci "Podróż 1000...." - podsumowanie

Drodzy Studenci, Szanowni Państwo,

nadszedł czas na podsumowanie projektu edukacyjnego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku” zrealizowanego we współpracy z Katowicami  Miastem Ogrodów Instytucją Kultury im. K. Bochenek. Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych województwa śląskiego i stał się wielkim sukcesem edukacyjnym współtworzonym przez naszych Studentów oraz zaproszonych Gości.

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem szkół i placówek oświatowych naszego województwa - w ciągu zaledwie kilku dni przyjęliśmy około 4 000 tys. zgłoszeń, jednak ze względów organizacyjnych zaproszenie mogliśmy skierować jedynie do 1000 uczniów.

Przybyłe dzieci, młodzież i nauczyciele stali się aktywnymi odbiorcami treści programowych projektu, z wielką otwartością  uczestnicząc w proponowanych wykładach, spektaklu teatralnym, a także akcji charytatywnej „Szkoła pod Baobabem”.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom uczestniczącym w projekcie, za okazaną hojność, zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz dzieci mieszkających w Afryce. Zebrane liczne dary: bloki, kredki, nożyczki, linijki, pasty i szczoteczki do zębów, wkrótce dotrą do szkół w ubogich rejonach Kenii.  Wasz bezcenny odruch serca, empatia i poczucie jedności bez granic zamienią się w realną pomoc w codziennym życiu i szkolnej nauce Waszych kenijskich kolegów.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym Studentom realizacji tak trudnego i szczytnego celu edukacyjnego! Dziękujemy Waszym Rodzicom i Bliskim, naszym Gościom współtworzącym projekt oraz Wolontariuszkom wspierającym wszystkie działania UŚD.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pana Piotra Zaczkowskiego, Dyrektora Katowic Miasta Ogrodów Instytucji Kultury im. K. Bochenek, dzięki którego uprzejmości i życzliwości, wspólnie dokonaliśmy wielkiego kroku w podróży 1000 mil!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Fotorelacja z projektu „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku” znajduje się w zakładce „Zajęcia” - „Zajęcia inne niż wszystkie” oraz w zakładce MATT Flooreski „Galeria zdjęć”.