Radość w Filharmonii

14 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Filharmonii Śląskiej im. M. H. Góreckiego w Katowicach (ul. Sokolska 2) odbędzie się koncert pt. „Radość w Filharmonii”. Najpiękniejsze przeboje muzyki klasycznej wykona Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci „Gioia” pod batutą mgr Agnieszki Zawieruchy i przy akompaniamencie mgr Hanny Świerczyny. Koncert poprowadzi dr Ewa Biłas-Pleszak z Instytutu Języka Polskiego UŚ.

Program koncertu:
Eduardo di Capua (muz.), Giovanni Capurro (sł.) – O sole mio
Josif Ivanovici – Fale Dunaju
Giuseppe Verdi – Zitti, Zitti z opery Rigoletto
Elton John – Can you feel the love tonight z filmu Król lew
Gioacchino Rossini – Duetto buffo di due gatti
Antonio Vivaldi – Koncert a-moll op. 3 nr 6 cz. I
Giuseppe Verdi – Va, pensiero z opery Nabucco
Jan Sebastian Bach – Inwencja dwugłosowa C-dur nr 1
Sergiusz Prokofiew – Gawot z I Symfonii D-dur „Klasycznej” op. 25
Ludwig van Beethoven – An die Freude, końcowy chór z IX Symfonii d-moll op. 125 (fragment)
Agnieszka Zawierucha (muz.), Ewa Biłas-Pleszak (sł.) – Gioia

Członkowie chóru zaprezentują się również jako soliści instrumentaliści. Na fortepianie zagrają Amelia Rucińska i Nicole Słota, na skrzypcach – Julia Zawierucha i Baltazar Pleszak, na puzonie zagra Wojciech Gołąb.

Serdecznie zapraszamy,
Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci