Relacja z zajęć „Kocham kino!”. Część IV

Druga połowa spotkań pasjonatów kina rozpoczęła się pierwszym, faktycznym dniem zdjęciowym. Podczas tego spotkania, studenci rozpoczęli realizację scenariusza, wcielając się w rolę aktorów oraz obsługi planu. Założeniem tych zajęć było wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności, które uczestnicy posiedli podczas poprzednich spotkań. W trakcie realizacji, grupa została podzielona na reżyserów, operatorów kamery, dźwiękowców, aktorów, statystów i kierowników planu.

Wspólnymi siłami zespół filmowy podjął próbę stworzenia surowego (niepomontowanego) materiału, z którego później powstanie film. Wykorzystanie sprzętu służącego na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej, takich jak: kamery, mikrofony, statywy, udźwiękowienie, oświetlenie, wiązało się z wielką precyzją i koncentracją na powierzonym zadaniu. Odegranie właściwej roli na planie wymagało doskonałego przygotowania i pokonania artystycznej tremy. Praca naszych studentów na planie zdjęciowym wywołała mnóstwo pozytywnych emocji i wniosła nowe doświadczenia! Jeśli Jesteście ciekawi jej efektów, zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji.