Solidarni z Ukrainą / Cолідарні з Україною

Drodzy Studenci i Rodzice,

nasze serca są dzisiaj w Kijowie. Rozumiemy i boli nas dramat naszych przyjaciół Ukraińców. Łączymy się w oburzeniu i proteście wobec agresji rosyjskiego reżimu łamiącego prawa i wartości wolnego, demokratycznego świata.

Dołączamy do apelu JM Rektora UŚ o solidarność we wzajemnej pomocy.

Chcemy pomagać naszym przyjaciołom zmuszonym do ucieczki z domów przed bezpośrednim zagrożeniem działaniami wojennymi.

JM Rektor UŚ powołał pełnomocniczkę ds. pomocy Ukrainie. Jeśli chcesz pomóc, można zgłosić się pod adresem e-mail:  pomagam@us.edu.pl lub uniwersytet.dzieci@us.edu.pl

Pod numerem tel. 573 490 580 można także zapytać, jak to zrobić najlepiej .

Możemy pomóc dostarczając najbardziej teraz potrzebne środki czystości, jednorazowe ręczniki, art. higieniczne, sanitarne, wodę i żywność z długim okresem ważności.

Środki te będą gromadzone w Rektoracie UŚ przy ul. Bankowej 12.

Można też będzie dostarczać je do Dziekanatu UŚD przy ul. Uniwersyteckiej 4, pok. B0.29 w Katowicach.

Kolegium Uniwersytetu Śląskiego Dzieci