Student Uniwersytetu Śląskiego Dzieci delegatem na światową konferencję „We are the future”

Arkadiusz Patschek, student z grupy Ekspertów Uniwersytetu Śląskiego Dzieci delegatem na światową konferencję “We are the future”.

W nadchodzącym tygodniu (24-27.04.2012) Ministerstwo Edukacji, Badań, Młodzieży i Sportu Rumunii będzie gościło w Bukareszcie europejską konferencję ministrów edukacji, poświęconą kontynuacji Procesu Bolońskiego i dalszemu rozwojowi Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.

Równolegle z konferencją ministrów będzie odbywała się światowa konferencja delegatów uniwersytetów dzieci “We are the future -Young People´s Delegation to the Ministerial Conference”, zorganizowana przez European Children’s Universities Network EUCU.NET * i europejski program SiS Catalyst; Children as Change Agents for Science and Society. W konferencji tej weźmie udział 20 młodych delegatów z całego świata, w wieku 13 – 15 lat, w tym 11 delegatów reprezentujących Europę. Delegatem reprezentującym Polskę i jednym z delegatów europejskich będzie student Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, Arkadiusz Patschek z grupy Ekspertów.

Wyniki obrad konferencji Delegatów Uniwersytetów Dzieci zostaną zaprezentowane ministrom edukacji. Ten zamysł jest realizacją stanowiska zawartego w Deklaracji wypracowanej w czasie światowej konferencji Uniwersytetów Dzieci w Ankarze w listopadzie ubiegłego roku (The Ankara Declaration), która lokuje dzieci i młodzież w centrum toczącego się dialogu społecznego na temat przemian w dziedzinie edukacji, szkolnictwa i szkolnictwa wyższego, umożliwia im zabranie głosu i włącza w działanie w roli katalizatora procesów modernizacji zachodzących w przekształcającej się Europie.

*Uniwersytet Śląski Dzieci jest jednym z członków założycieli