Sukces studenta Uniwersytetu Śląskiego Dzieci

Z przyjemnością informujemy, że Łukasz Szymura, student grupy Młodych Naukowców Uniwersytetu Śląskiego Dzieci został laureatem europejskiego konkursu SciChallenge i w dniach 20/21 lipca odbierze nagrodę w czasie uroczystości zorganizowanej na cześć zwycięzców w Auditorium Maximum, w historycznym, głównym budynku Uniwersytetu Wiedeńskiego.

Praca Łukasza Why do airplanes fly? została wybrana przez międzynarodowe jury spośród 437 prac zbiorowych i indywidualnych nadesłanych z całej Europy i znalazła się w dwunastce  najlepszych prac konkursu!

Konkurs SciChallenge przeznaczony dla młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, cieszył się dużą popularnością, a prace konkursowe obejrzało w Internecie ponad 4 mln osób.

Gratulujemy sukcesu!

Dziekan i Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci