Uniwersytet Rodzica z Pasją

Szanowni Państwo,

w bieżącym semestrze, wychodząc naprzeciw potrzebom sygnalizowanym przez Państwa, wzbogacamy ofertę zajęć kierowaną do Rodziców i wychowawców wszystkich naszych studentów.
Oferujemy zwiększoną ilość wykładów z pedagogiki, psychologii, socjologii i logopedii, które połączone z dyskusją i formami seminaryjnymi wprowadzą Rodziców w najważniejsze problemy związane z rozwojem i wychowaniem dzieci.

Korzystając ze współczesnej wiedzy odpowiemy na pytania: czy w wychowaniu zachować więcej swobody, czy przymusu; jak mówić, żeby dzieci chciały nas słuchać i jak słuchać, żeby nie stracić kontaktu z dzieckiem; jak bawić się z dzieckiem, aby zabawa wprowadziła je w piękny świat wartości, jaka jest droga do uzależnienia dziecka od gier komputerowych; czy każda zabawka jest dobra a animacja rozwijająca, na ile sposobów możemy być twórczo obecni w życiu dziecka; czy dziecko, które nie słyszy jest głuche; jakie znaczenie w samoakceptacji ma sukces i porażka przeżywana w szkole i wiele innych, a zwłaszcza tych zadanych przez Państwa. Spotkania będą także możliwością rozmów i konsultacji ze specjalistami.

Do końca roku 2014 wykłady pozostają otwarte dla wszystkich zainteresowanych i bezpłatne. Od stycznia 2015 zmuszeni będziemy prosić Państwa o logowanie się na wykłady i wnoszenie opłaty w wysokości 8 zł za wykład lub 15 zł za dwa wykłady jeśli zdecydują się Państwo zalogować i wziąć udział w obu wykładach w styczniu. Można będzie również wziąć udział w każdym wykładzie bez wcześniejszego logowania, jednak wówczas prosimy o uregulowanie opłaty w wysokości 10 zł przed wejściem na salę.
Aby zalogować się na wykłady prosimy użyć konta Państwa dzieci. Po elektronicznym zapisaniu (logowanie rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 20:00), opłatę za zajęcia prosimy przelać na konto Uniwersytetu Śląskiego Dzieci nr 64 1050 1214 1000 0023 4388 1542 z dopiskiem: „Tytuł wykładu”+ imię i nazwisko oraz grupa studenta.

W przyszłym semestrze skonsultujemy z Państwem Wasze oczekiwania dotyczące programu wykładów i seminariów, odpłatności za nie oraz ich formy najbardziej odpowiadającej Waszym potrzebom i naszym możliwościom organizacyjnym. Podobnie jak w poprzednich semestrach jeden wykład, inaugurujący semestr pozostanie dla wszystkich otwarty i bezpłatny.

Szczegóły dotyczące wykładów znajdziecie Państwo w zakładce zajęcia klikając na grupę "Rodzice" lub klikając w poniższy link:

Pozdrawiamy,
Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.