Uniwersytet Śląski Dzieci na Feriach

9 stycznia zapraszamy na Uniwersytet Śląski Dzieci na Feriach

Spotkanie na żywo z redaktorem Wiktorem Niedzickim, który zaprasza na pokaz ciekawych doświadczeń dla każdego. W czasie spotkania na platformie ZOOM można będzie dopytać o wszystkie szczegóły doświadczeń oraz zadać dowolne pytania związane z eksperymentowaniem. Poniżej kilka słów od prowadzącego:

"Wszyscy lubimy zaskakujące sztuczki.  Patrzymy z zapartym tchem na coś, co wydaje się niemożliwe. Sztukmistrz swobodnie wykonuje te pokazy na naszych oczach i wprawia nas w zachwyt. Ja nie jestem sztukmistrzem. Mimo to, znam nieco sztuczek i zaskakujących zjawisk, które można wykonać dzięki znajomości fizyki. W czasie spotkania „Fascynująca fizyka” nie tylko pokażę rzeczy zadziwiające, ale także postaram się nauczyć widzów, jak takie sztuczki można zrobić samemu w domu lub w szkole. Jak można zadziwić kolegów lub rodziców. Fizyka to nie są doświadczenia w laboratorium. To zjawiska, które możemy zobaczyć wokół siebie i eksperymenty, które często można wykonać z pomocą tego, co mamy pod ręką. Spróbujmy. Zapraszam na pokaz.

Wiktor Niedzicki "

Życzymy Wam, aby pomimo ograniczeń, zimowe ferie przyniosły wiele radości i pięknych chwil. I koniecznie wyślijcie nam zdjęcia z Waszego eksperymentowania :-)

Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci